XVII Niedziela zwykła – 25.07.2021

 1. Dzisiaj z racji wspomnienia św. Krzysztofa po każdej Mszy św. dokonamy błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów. Ofiary złożone po Mszy św. do puszek zostaną przeznaczone dla misjonarzy, by wspomóc ich w zakupie środków transportu. Za złożone ofiary bardzo dziękujemy.
  Dzisiaj także z woli Ojca Świętego Franciszka obchodzimy I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Pamiętajmy w naszych modlitwach o drogich nam seniorach, a dzień dzisiejszy niech będzie także okazją do wspólnego świętowania, bycia razem i wyrażenia naszej wdzięczności za dar ich obecności.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – św. Joachima i Annę, rodziców NMP.
  Czw. – św. Martę.
  Sob. – św. Ignacego z Loyoli, kapłana.
 3. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 12.30, a w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 7.00 rano. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16.30 do 17.30, oraz w sobotę od godz. 9.00 do 9.30.
 4. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., gdyż ze względów organizacyjnych nie zawsze będzie możliwość spowiedzi podczas niedzielnych Mszy św.
 5. W przyszłą niedzielę, ofiarami złożonymi do puszek będziemy mogli wesprzeć poszkodowanych w ostatnich dniach przez powodzie i nawałnice.
 6. Prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa w związku z panującą pandemią COVID 19.
 7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 8. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Emilia Bober,
  śp. Władysława Stolarska,
  śp. Rozalia Kupiec,
  śp. Andrzej Kuczkowski.

Komentarze są wyłączone.