XVII Niedziela zwykła – 30.07.2017

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  Pn – św. Ignacego z Loyoli, kapłana,
  Wt – św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła,
  Pt – św. Jana Marię Vianneya, kapłana, patrona proboszczów.
 2. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia w kościołach parafialnych można uzyskać jeden raz odpust zupełny, tzw. Porcjunkuli. Warunki uzyskania tego odpustu są następujące: spowiedź i Komunia św., nawiedzenie kościoła i modlitwa: Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, ponadto wymaga się wykluczenia wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego.
 3. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej.
 4. W tym tygodniu przypada I – czwartek, I – piątek miesiąca i I – sobota miesiąca.
  W te dni Adoracja Najśw. Sakramentu od 8.00 do 8.30. W piątek okazja do spowiedzi od 8.00 do 8.30 i od 17.00 do 18.00, podczas popołudniowej spowiedzi będzie trwała również Adoracja Najśw. Sakramentu.
 5. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w I – czwartek miesiąca na Adorację Najśw. Sakramentu od 8.00 oraz Mszę św. o 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
 6. W środę o 6.00 z Katedry Wrocławskiej wyruszy 37 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegółowe informacje dostępne są w gablocie parafialnej.
  Chętni, którzy pragną wyruszyć na pielgrzymkowy szlak, mogą zapisywać się 30 lipca i 1 sierpnia w Biurze Pielgrzymkowym w Duszpasterstwie Akademickim Wawrzyny przy ul. Bujwida 51 we Wrocławiu. Zachęcamy również te osoby, które nie mogą z różnych powodów, wziąć fizycznie udziału w pielgrzymce, by duchowo włączyły się w pielgrzymowanie i zgłosiły się w zakrystii, celem zapisania się na listę duchowych uczestników.
 7. Nasz Parafialny Zespół Caritas pragnie włączyć się w ogólnopolską akcję „Wyprawka dla Żaczka”. Dlatego też od dzisiaj możemy do kosza umieszczonego obok ołtarza św. Jana Pawła II, składać artykuły papiernicze i przybory szkolne lub złożyć ofiarę do skarbony, za które to pieniążki członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zakupią odpowiednie wyposażenie szkolne. Dla ułatwienia zakupów, możemy skorzystać z wyłożonych kartek, na których znajduje się wykaz potrzebnych artykułów.
 8. W tym tygodniu do wieczności odeszła śp. Agnieszka Wojciechowska.

 

Komentarze są wyłączone.