XVI Niedziela zwykła – 23.07.2017

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  Wt – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa – patrona kierowców,
  Śr – św. Joachima i Annę – rodziców NMP,
  Sob – św. Martę.
 2. We wtorek z racji wspomnienia św. Krzysztofa po Mszy św. o 8.30 i 18.00 dokonamy błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów. Ofiary złożone w ten dzień na tacę zostaną przeznaczone dla misjonarzy, by wspomóc ich w zakupie środków transportu. W naszej modlitwie pamiętajmy także o p. Krzysztofie – naszym organiście, który będzie obchodził swoje imieniny.
 3. W lipcu i sierpniu, Msze św. w dni powszednie odprawiamy o 8.30 i o 18.00.
  W niedziele Msze św. bez zmian, zaś kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu czynna jest we wtorek i czwartek od 16.30 do 17.30, a w sobotę od 9.00 do 9.30.
 4. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., gdyż ze względów organizacyjnych nie zawsze jest możliwość spowiedzi podczas niedzielnej Mszy św.
 5. Zapraszamy do udziału 37 Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy z Katedry Wrocławskiej 2 sierpnia o godz. 6.00,
  a zakończy Mszą św. na wałach Jasnogórskich 10 sierpnia o godz. 11.00. Szczegółowe informacje dostępne są w gablocie parafialnej.
  Chętni, którzy pragną wyruszyć na pielgrzymkowy szlak, mogą zapisywać się w dniach 30 lipca i 1.08 w Biurze Pielgrzymkowym w Duszpasterstwie Akademickim Wawrzyny przy ul. Bujwida 51 we Wrocławiu.
  Zachęcamy również te osoby, które nie mogą z różnych powodów, wziąć fizycznie udziału w pielgrzymce, by duchowo włączyły się w pielgrzymowanie i zgłosiły się do zakrystii, celem zapisania się na listę duchowych uczestników.
 6. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Tomasz Rams,
  śp. Marianna Perka.

Komentarze są wyłączone.