XVII Niedziela zwykła – 28.07.2019

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – św. Martę.
  Śr. – św. Ignacego z Loyoli, kapłana.
  Czw. – św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła.
 2. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia w kościołach parafialnych można uzyskać jeden raz odpust zupełny, tzw. Porcjunkuli. Warunki uzyskania tego odpustu są następujące: spowiedź i Komunia św., nawiedzenie kościoła i modlitwa: Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, ponadto wymaga się wykluczenia wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego.
 3. W tym tygodniu przypada I – czwartek, I – piątek miesiąca i I – sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najśw. Sakramentu od 8.00 do 8.30. W piątek okazja do spowiedzi od 8.00 do 8.30 i od 17.00 do 18.00, podczas popołudniowej spowiedzi będzie trwała również Adoracja Najśw. Sakramentu.
 4. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w I – czwartek miesiąca na Adorację Najśw. Sakramentu od 8.00 oraz Mszę św. o 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
 5. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 12.30, w tygodniu nie ma Mszy św. o godz. 7.00 rano, zaś kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16.30 do 17.30, a w sobotę od godz. 9.00 do 9.30.
 6. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., gdyż ze względów organizacyjnych nie zawsze będzie możliwość spowiedzi podczas niedzielnych Mszy św.
 7. W piątek o godz. 6.00 z Katedry Wrocławskiej wyruszy 39 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegółowe informacje dostępne są w gablocie parafialnej. Chętni, którzy pragną wyruszyć na pielgrzymkowy szlak, mogą zapisywać się od 30 lipca do 1 sierpnia w Biurze Pielgrzymkowym w Duszpasterstwie Akademickim Wawrzyny przy ul. Bujwida 51 we Wrocławiu. Zachęcamy również te osoby, które nie mogą
  z różnych powodów, wziąć fizycznie udziału w pielgrzymce, by duchowo włączyły się w pielgrzymowanie i zgłosiły się w zakrystii, celem zapisania się na listę duchowych uczestników.
 8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 9. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Kazimiera Gawdzik,
  śp. Zofia Kaluźniak,
  śp. Krzysztof Krajewski.

Komentarze są wyłączone.