XVI Niedziela zwykła – 21.07.2019

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – św. Marię Magdalenę.
  Wt. – św. Brygidę, zakonnicę, Patronkę Europy.
  Śr. – św. Kingę, dziewicę.
  Czw. – św. Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców.
  Pt. – św. Joachima i Annę, rodziców NMP.
 2. Jutro – z racji 22 dnia miesiąca, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 3. W czwartek z racji wspomnienia św. Krzysztofa po Mszy św. o 8.30 i 18.00 dokonamy błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów. Ofiary złożone w ten dzień na tacę zostaną przeznaczone dla misjonarzy, by wspomóc ich w zakupie środków transportu. W naszej modlitwie pamiętajmy także o ks. Krzysztofie i panu organiście, którzy będą obchodzili swoje święto patronalne.
 4. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 12.30, w tygodniu nie ma Mszy św. o godz. 7.00 rano, zaś kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16.30 do 17.30, a w sobotę od godz. 9.00 do 9.30.
 5. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., gdyż ze względów organizacyjnych nie zawsze będzie możliwość spowiedzi podczas niedzielnych Mszy św.
 6. Zapraszamy do udziału 39 Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy z Katedry Wrocławskiej 2 sierpnia o godz. 6.00,
  a zakończy się Mszą św. na Wałach Jasnogórskich 10 sierpnia o godz. 11.00. Szczegółowe informacje dostępne są w gablocie parafialnej.
  Chętni, którzy pragną wyruszyć na szlak pielgrzymkowy, mogą zapisywać się u ks. Pawła Jędrzejskiego w parafii Opatrzności Bożej na Nowym Dworze, lub w dniach od 30 lipca do 1 sierpnia w Biurze Pielgrzymkowym w Duszpasterstwie Akademickim Wawrzyny przy ul. Bujwida 51 we Wrocławiu. Zachęcamy również te osoby, które nie mogą z różnych powodów, wziąć fizycznie udziału w pielgrzymce, by duchowo włączyły się w pielgrzymowanie i zgłosiły się do zakrystii, celem zapisania się na listę duchowych uczestników.
 7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 8. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Wanda Szymańska,
  śp. Halina Niemczyk,
  śp. Józef Makowski.

Komentarze są wyłączone.