XVIII Niedziela zwykła – 04.08.2019

1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca, Mszę św. kończymy Adoracją Najśw. Sakramentu.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Wt. – Święto Przemienienia Pańskiego.
    Śr. – Bł. Edmunda Bojanowskiego.
    Czw. – Św. Dominika, kapłana.
    Pt – Św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein), Patronkę Europy.
    Sob. – Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  3. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej.
  4. Przypominamy, że w sierpniu nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 12.30,
    w tygodniu nie ma Mszy św. o godz. 7.00 rano. Kancelaria parafialna w sierpniu jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16.30 do 17.30, a w sobotę od godz. 9.00 do 9.30.
  5. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., gdyż ze względów organizacyjnych nie zawsze będzie możliwość spowiedzi podczas niedzielnych Mszy św.
  6. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
  7. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    śp. Helena Kruszona,
    śp. Jolanta Raźna,