XVI Niedziela zwykła – 19.07.2020

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Umocnieni Eucharystią Niesiemy Chrystusa”. Pamiętajmy w naszych modlitwach o podróżujących, kierujących różnego rodzaju pojazdami, sami bądźmy zdyscyplinowani na drodze, a za ofiary składane na zakup środków transportu dla misjonarzy składamy serdeczne Bóg Zapłać!
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – bł. Czesława, kapłana – głównego patrona naszego miasta.
  Śr. – św. Marię Magdalenę.
  Czw. – św. Brygidę, zakonnicę, Patronkę Europy.
  Pt. – św. Kingę, dziewicę.
  Sob. – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców.
 3. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 12.30, w tygodniu nie ma Mszy św. o godz. 7.00 rano, zaś kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16.30 do 17.30, a w sobotę od godz. 9.00 do 9.30.
 4. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., gdyż ze względów organizacyjnych nie zawsze będzie możliwość spowiedzi podczas niedzielnych Mszy św.
 5. W środę – z racji 22 dnia miesiąca, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 6. W sobotę z racji wspomnienia św. Krzysztofa po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 dokonamy błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów. Ofiary złożone w ten dzień na tacę zostaną przeznaczone dla misjonarzy, by wspomóc ich w zakupie środków transportu. Również przez cały tydzień można na ten cel składać ofiary do skarbony umieszczonej w tylnej części kościoła. W naszej modlitwie pamiętajmy także o ks. Krzysztofie i panu organiście, którzy w tym dniu obchodzą swoje święto patronalne.
 7. Informuję, że spadły na nas jako parafię kolejne prace inwestycyjne dotyczące naprawienia zapadniętego chodnika przy kościele. Ten fragment chodnika nie należy według planów geodezyjnych do nas, to jednak w/g informacji przekazanych przez ZDiUM i MPWiK studnia kanalizacyjna jest mieniem parafii i do nas należy naprawienie powstałej szkody. Szacowany koszt naprawy to min. 5.000 zł. Jeśli ktoś mógłby pomóc w rozwiązaniu tej trudnej sprawy, to proszę o kontakt po Mszy św. w zakrystii.
 8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.

Komentarze są wyłączone.