XVII Niedziela zwykła – 26.07.2015

1. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:
    Śr – Św. Martę.
    Czw – Św. Piotra Chryzologa, bpa i dK.
    Pt – Św. Ignacego z Loyoli, kapł.
    Sob – Św. Alfonsa Marię Liguoriego, bpa i dK.
  2. W tym tygodniu przypada również I – sobota miesiąca.
  3. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  4. Również w przyszłą niedzielę z racji wspomnienia Matki Bożej Anielskiej, możemy uzyskać odpust zupełny tzw. Porcjunkuli.
    Od południa dnia 1 sierpnia (godz. 12.00) do północy (godz.24.00) dnia 2 sierpnia możemy uzyskać odpust zupełny spełniając następujące warunki:
    – Spowiedź i Komunia św.
    – Nawiedzenie kościoła i modlitwa „Ojcze Nasz” oraz „Wierzę w Boga”
    – Dowolna modlitwa w intencjach Ojca św.
    – Wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego.
    Jeżeli brak tej dyspozycji – odpust będzie cząstkowy.
  5. Caritas poprzez akcję „Wyprawka dla Żaczka,” organizuje pomoc w wyposażenie uczniów z ubogich rodzin w przybory szkolne. Do tej akcji, włączył się także nasz Parafialny Zespół Caritas, który otrzymał już kilkanaście plecaków, a które trzeba teraz wypełnić przyborami szkolnymi.
    Przybory będzie można składać przez cały miesiąc sierpień do kosza po lewej stronie ołtarza, lub można złożyć na ten cel ofiarę do skarbony również tam umieszczonej. Wykaz potrzebnych artykułów dostępny jest w gablotce parafialnej, jak również na karteczkach znajdujących się na skarbonie.
  6. W tym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Irena Derucka.