XVI Niedziela zwykła – 18.07.2021

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Wt. – bł. Czesława, kapłana – głównego patrona naszego miasta.
  Czw. – św. Marię Magdalenę.
  Pt. – św. Brygidę, zakonnicę, Patronkę Europy.
  Sob. – św. Kingę, dziewicę.
 2. W poniedziałek, z racji 19 dnia miesiąca i trwającego Roku św. Józefa, po każdej Mszy św. odmówimy modlitwę do św. Józefa, prosząc aby nas wspomagał i orędował za nami u Boga. Tego dnia możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominamy także, że trwa Rok Rodziny, za wszystkie więc rodziny naszej parafii modlimy się w każdą środę podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem świętego papieża.
 4. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 12.30, a w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 7.00 rano. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16.30 do 17.30, oraz w sobotę od godz. 9.00 do 9.30.
 5. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., gdyż ze względów organizacyjnych nie zawsze będzie możliwość spowiedzi podczas niedzielnych Mszy św.
 6. W przyszłą niedzielę, z racji wspomnienia św. Krzysztofa po każdej Mszy św. dokonamy błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów. Ofiary złożone w ten dzień do puszek zostaną przeznaczone dla misjonarzy, by wspomóc ich w zakupie środków transportu. W naszej modlitwie pamiętajmy także o ks. Krzysztofie i panu organiście, którzy w tym dniu obchodzą swoje święto patronalne.
 7. Prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa w związku z panującą pandemią COVID 19.
 8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 9. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Józef Klimowicz,
  śp. Alfreda Białecka

Komentarze są wyłączone.