XVI Niedziela Zwykła – 23.07.2023

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa pod hasłem: „Z Kościołem na misyjnych drogach„. Mamy zatem okazję podziękować Bożej Opatrzności za szczęśliwie przejechane kilometry. Aby pomóc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu, wychodząc dzisiaj z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek, jak również we wtorek podczas poświęcenia pojazdów, które odbędzie się po wieczornej Mszy Św. W tym dniu pamiętajmy także w modlitwach o solenizantach, w tym o naszym Panu Organiście Krzysztofie.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – Św. Kingi.
  Wt. – Św. Jakuba Apostoła oraz Św. Krzysztofa.
  Śr. – Św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny.
  Sob. – Św. Marty, Marii i Łazarza.
 3. Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu nie ma w niedzielę Mszy Św. o godz. 12.30, a w dni powszednie nie ma Mszy Św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze Św. bez zmian.
 4. W okresie wakacyjnym prosimy o korzystanie ze Spowiedzi Świętej w dni powszednie pół godziny przed Mszą Św.
 5. Przypominamy, że tegoroczna (43.) Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę, pod hasłem „Piękna Oblubienica”, odbędzie się w dniach od 3 do 10 sierpnia. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
  Natomiast osoby, które z różnych powodów nie mogą pielgrzymować fizycznie zachęcamy, aby duchowo włączyły się w pielgrzymowanie. Do udziału w grupie modlitewnej tworzonej przez duchowych pątników można zapisać się w zakrystii po Mszy Św.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 7. W ostatnim czasie odeszła do wieczności Śp. Elwira Milan.

Komentarze są wyłączone.