XVII Niedziela Zwykła – 30.07.2023

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
  Wt. – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
  Pt. – Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.
 2. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia mamy możliwość uzyskać odpust zupełny za siebie samego lub za zmarłych, tzw. Porcjunkuli. Warunki uzyskania tego odpustu są następujące: stan łaski uświęcającej, Komunia Św., nawiedzenie kościoła, modlitwy: Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga, a także dowolna modlitwa w intencji Ojca Świętego. Ponadto wymaga się wykluczenia wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego.
 3. W I. środę miesiąca Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę Św. o godz. 8.30, ofiarowaną w intencji Ojca Św., Ojczyzny, kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy Św. spotkanie w salce.
 4. W tym tygodniu przypada I. czwartek i I. piątek miesiąca. W te dni Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30.
 5. W I. czwartek miesiąca Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30, następnie Msza Św. a po Mszy Św. spotkanie w salce.
 6. W I. piątek miesiąca okazja do Spowiedzi Św. od godz. 7.30 do 8.30 i od 17.00 do 18.00.
 7. Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu nie ma w niedzielę Mszy Św. o godz. 12.30, a w dni powszednie nie ma Mszy Św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze Św. bez zmian.
 8. W okresie wakacyjnym prosimy o korzystanie ze Spowiedzi Świętej w dni powszednie pół godziny przed Mszą Św.
 9. Już w czwartek 3 sierpnia wyruszy Piesza Pielgrzymka Wrocławska, pod hasłem „Piękna Oblubienica”, która zakończy się Mszą Św. na Jasnej Górze 10 sierpnia godz.14.00. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej pieszej pielgrzymki.
  Natomiast osoby, które z różnych powodów nie mogą pielgrzymować fizycznie zachęcamy, aby duchowo włączyły się w pielgrzymowanie. Do udziału w grupie modlitewnej tworzonej przez duchowych pątników można jeszcze do jutra zapisać się w zakrystii po Mszy Św.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Stanisław Majchrowski,
  Śp. Anastazja Konieczna.

Komentarze są wyłączone.