XV Niedziela zwykła – 14.07.2019

 1. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj – w II niedzielę miesiąca – na tacę, które przeznaczamy na bieżące inwestycje i prace w naszej parafii.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – św. Bonaweturę, biskupa i Doktora Koscioła.
  Wt. – NMP z Góry Karmel (Matkę Bożą Szkaplerzną).
  Czw. – św. Szymona z Lipnicy, kapłana.
  Sob. – bł. Czesława, kapłna – głównego patrona naszego miasta.
 3. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 12.30, w tygodniu nie ma Mszy św. o godz. 7.00 rano, zaś kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16.30 do 17.30, a w sobotę od godz. 9.00 do 9.30.
 4. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., gdyż ze względów organizacyjnych nie zawsze będzie możliwość spowiedzi podczas niedzielnych Mszy św.
 5. W dniach od 2 do 10 sierpnia br. odbędzie się 39 Piesza Pielgrzymka z Wrocławia na Jasną Górę. Zapraszamy do pielgrzymowania w Grupie nr 7, do której przydzielony jest także nasz Dekanat. Zapisy i informacje u ks. Pawła Jędrzejskiego z parafii Opatrzności Bożej na Nowym Dworze, który jest przewodnikiem tej grupy.
 6. Zwolniło się kilka miejsc na pielgrzymkę do Medziugorie dniach 23.07. – 31.07 br. Osoby zainteresowane tą pielgrzymką prosimy o kontakt po Mszy św. w zakrystii.
 7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 8. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Czesława Nita,
  śp. Stanisław Cały,
  śp. Dariusz Milewski.

Komentarze są wyłączone.