XVI Niedziela zwykła – 17.07.2016

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele tydzień św. Krzysztofa. Będziemy modlić się o bezpieczeństwo na naszych drogach. Zwieńczeniem tych modlitw będzie błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, którego dokonamy w poniedziałek 25 lipca, po Mszach św. o 8.30 i 18.00. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone dla misjonarzy, by wspomóc ich w zakupie środków transportu.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  pn – św. Szymona z Lipnicy, kapłana
  śr – bł. Czesława, kapłana – głównego patrona Miasta Wrocławia
  pt – św. Marii Magdaleny
  sob – św. Brygidy, zakonnicy – głównej patronki Europy
 3. W piątek, z racji 22 – go dnia miesiąca, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Jana Pawła II z ucałowaniem Jego relikwii.
 4. W środę 20 lipca rozpoczynają się ŚDM. Grupa młodych Hiszpanów będzie przebywać w naszej parafii do poniedziałku 25 lipca. W czwartek i piątek zapraszamy do pomocy w przygotowaniu śniadań, komu czas pozwala prosimy na godz. 10.00 do Domu Kultury „Piast”. Kto chciałby upiec ciasto również będą mile widziane. Zapraszamy wszystkich naszych parafian na festyn, który wraz z gośćmi z Hiszpanii zorganizujemy w przyszłą niedziele 24 lipca na terenie kortów tenisowych przy ul. Lotniczej. Początek o godz. 13.00.
  W zakrystii są do odebrania bilety na koncert, który odbędzie się w sobotę
  23 lipca.
 5. Zapraszamy do udziału 36 Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy z Katedry Wrocławskiej we wtorek 2 sierpnia o godz. 6.00, a zakończy Mszą św. na wałach Jasnogórskich w środę 10 sierpnia o godz. 11.00. Szczegółowe informacje dostępne są w gablocie parafialnej.
  Chętni, którzy pragną wyruszyć na pielgrzymkowy szlak, mogą zapisywać się w naszej parafii do końca lipca po Mszy św. w zakrystii. Zachęcamy również te osoby, które nie mogą z różnych powodów, wziąć fizycznie udział w pielgrzymce, by duchowo włączyły się w pielgrzymowanie i także zgłosiły się do zakrystii, celem zapisania się na listę duchowych uczestników.

Komentarze są wyłączone.