XIV Niedziela zwykła – 07.07.2019

 1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca, Mszę św. kończymy Adoracją Najśw. Sakramentu.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – św. Jana z Dulki, kapłana.
  Czw. – św. Benedykta, Opata, Patrona Europy.
  Pt. – św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
  Sob. – Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 3. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
 4. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 12.30, a w tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano, zaś kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 16.30 do 17.30, a w sobotę od godz. 9.00 do 9.30.
 5. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., gdyż ze względów organizacyjnych nie zawsze będzie możliwość spowiedzi podczas niedzielnych Mszy św.
 6. Parafialny Zespół Caritas zaprasza chętnych do dzielenia się żywnością. Trwałe produkty żywnościowe można przynosić w każdy wtorek i drugą sobotę miesiąca do salki parafialnej w godz. od 9.00 do 10.00. Zespół Caritas organizuje także zbiórkę plecaków dla bezdomnych. Plecaki można przynosić w tych samych terminach co żywność. Za wszelkie wsparcie bardzo serdecznie dziękujemy.
 7. Rodzina Radia Maryja zaprasza na Ogólnopolskie spotkanie rodzin na Jasne Górze, w niedzielę 14 lipca br. Wszelkie informacje i zapisy pod numerem telefonu: 603 634 488.
 8. Zostało jeszcze kilka miejsc wolnych na pielgrzymkę do Guadelupe, która odbędzie się w dniach 9-23.02. 2020r. Osoby zainteresowane tą pielgrzymką prosimy o kontakt po Mszy św. w zakrystii.
 9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 10. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Stanisława Strączyńska,
  śp. Edward Kozub.

Komentarze są wyłączone.