XIV Niedziela Zwykła – 09.07.2023

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Wt. – Św. Benedykta, opata, patrona Europy.
  Śr. – Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu.
  Czw. – Św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
  Sb. – Św. Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła.
 2. W czwartek 13 lipca po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie.
 3. Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu nie będzie w niedzielę Mszy Św. o godz. 12.30, a w dni powszednie nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze Św. bez zmian.
 4. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania ze Sakramentu Pokuty w dni powszednie pół godziny przed Mszą Św., gdyż ze względów organizacyjnych nie zawsze będzie okazja do Spowiedzi Św. podczas niedzielnych Mszy Św.
 5. W lipcu i sierpniu kapłani nie odwiedzają chorych w domach z comiesięczną posługą sakramentalną. Jeśli jednak zaistnieje pilna potrzeba jak pogorszenie stanu zdrowia chorego, to prosimy o kontakt z nami.
 6. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza młodzież na Rekolekcje dla Młodych, które odbędą się w Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie i w Zakopanem. Więcej informacji w gablocie parafialnej.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które aktualnie z drugiej niedzieli miesiąca przeznaczamy na trwające remonty w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary, zarówno składane do skarbon w kościele jak i wpłacane na konto parafialne czy też przekazywane osobiście.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Tadeusz Ukleja,
  Śp. Michał Olejnik,
  Śp. Halina Żak.

Komentarze są wyłączone.