XIII Niedziela Zwykła – 02.07.2023

 1. Z racji I. niedzieli miesiąca, Mszę Św. kończymy dzisiaj Adoracją Najświętszego Sakramentu, a wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek na „Świętopietrze” z przeznaczeniem na posługę apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – Św. Tomasza, apostoła.
  Czw. – Bł. Marię Teresę Ledóchowską.
  Sb. – Św. Jana z Dukli, prezbitera.
 3. W środę Rodzina Radia Maryja zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w Mszą Św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca Św., Ojczyzny, kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy Św. spotkanie w salce.
 4. Rodzina Radia Maryja zaprasza również w przyszłą niedzielę 9 lipca na ogólnopolskie spotkanie rodzin na Jasnej Górze. Zapisy u Pani Anny, a więcej informacji w gablocie parafialnej.
 5. W tym tygodniu przypada I. czwartek i I. piątek miesiąca. W te dni Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30.
 6. W I. czwartek miesiąca Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30, następnie Msza Św. a po Mszy Św. spotkanie w salce.
 7. W I. piątek miesiąca okazja do Spowiedzi Św. od godz. 7.30 do 8.30 i od 17.00 do 18.00.
 8. Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu nie będzie w niedzielę Mszy Św. o godz. 12.30, a w dni powszednie nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze Św. bez zmian.
 9. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania ze Sakramentu Pokuty w dni powszednie pół godziny przed Mszą Św., gdyż ze względów organizacyjnych nie zawsze będzie okazja do Spowiedzi Św. podczas niedzielnych Mszy Św.
 10. W lipcu i sierpniu kapłani nie odwiedzają chorych w domach z comiesięczną posługą sakramentalną. Jeśli jednak zaistnieje pilna potrzeba jak pogorszenie stanu zdrowia chorego, to prosimy o kontakt z nami.
 11. W środę 5 lipca pod przewodnictwem Ks. Stanisława wyrusza z naszej parafii autokarowa pielgrzymka do Francji, w tym także do sanktuarium w Lourdes. Tego dnia podczas Mszy Św. o godz. 18.00 otoczmy pielgrzymów modlitwą, aby pielgrzymka przebiegła bezpiecznie i zrodziła błogosławione owoce.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Janusz Czernichowski,
  Śp. Irena Nowak,
  Śp. Jan Wójcik.

Komentarze są wyłączone.