XII Niedziela zwykła – 23.06.2019

 1. Zgodnie z decyzją Biskupów, dzisiaj po każdej Mszy Świętej zostaną odśpiewane suplikacje – jako forma ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.
 2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy dziś na nabożeństwo czerwcowe i procesję Eucharystyczną o godz. 17.30. Od jutra nabożeństwa czerwcowe i procesje w oktawie Bożego Ciała odprawiać będziemy po Mszy św. wieczornej. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcimy wianki. Zapraszamy do licznego udziału w liturgii tych dni, co będzie wyrazem żywej wiary w obecność Chrystusa pośród nas pod postacią chleba. Bardzo prosimy, by nie zabrakło dziewczynek do sypania kwiatków przed Panem Jezusem.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – Narodzenie św. Jana Chrzciciela.
  Śr. – św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana.
  Czw. – św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i Doktora Kościoła.
  Pt – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  Sob. – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.
 4. Informujemy, że wzorem lat ubiegłych, w okresie wakacyjnym – w lipcu i sierpniu – nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 12.30, a w tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano.
 5. ODSK Piast przy ul. Rękodzielniczej 1, serdecznie zaprasza na Festiwal Kultury Kresowej, który odbędzie się w piątek 28 czerwca o godz.19.00. Wystąpi 50 wykonawców w klimatyzowanej sali widowiskowej. Wstęp wolny.
 6. W dniach 9– 23.02. 2020r. planujemy pielgrzymkę do Guadalupe w Meksyku. Bliższe informacje u ks. proboszcza.
 7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 8. W tym tygodniu do wieczności odeszła:
  śp. Stefania Baran.

Komentarze są wyłączone.