Niedziela Trójcy Świętej – 16.06.2019

 1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła ofiarami składanymi do puszek, możemy wesprzeć Fundację „Studio Wschód” organizującą akcję „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, która przeprowadza renowację polskich cmentarzy na Kresach Wschodnich.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które w naszej parafii odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o 17.30.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – św. Brata Alberta – Adama Chmielowskiego, zakonnika.
  Czw. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).
  Pt. – św. Alojzego Gonzagę, zakonnika.
 4. We wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 dzieci i młodzież wraz z rodzicami, by podziękować Panu Bogu za kolejny rok nauki. Wcześniej od godz. 17.30, będzie okazja do spowiedzi św.
 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wszystkich ministrantów, lektorów i ceremoniarzy w salce.
 6. W czwartek, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (w Boże Ciało), Msze św. w naszej parafii odprawione będą o godz. 7.00; 8.30; 10.00 i 18.00.
  Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy ulicami Pilczyc i Kozanowa uroczysta Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Procesja zakończy się w kościele św. Jadwigi na Kozanowie. Bardzo prosimy zabrać na procesję chorągwie i sztandary. Zapraszamy dzieci I komunijne w odświętnych strojach, dziewczynki do sypania kwiatków i oczywiście wszystkich ministrantów i lektorów.
  Nasza parafia przygotowuje dwa ołtarze, pierwszy na wysokości ul. Gwareckiej i Sielskiej, a drugi na wysokości ul. Dokerskiej 32. Bardzo prosimy, by osoby mieszkające w pobliżu umiejscowienia ołtarzy, zaangażowały się w ich wykonanie. Udekorujmy na ten dzień także okna naszych mieszkań. Niech nasz udział w procesji będzie wyrazem głębokiej wiary i zaproszenia Chrystusa w przestrzeń naszego codziennego życia.
  Od piątku trwać będzie oktawa Bożego Ciała, zapraszamy więc na Msze św. wieczorne po których będą procesje eucharystyczne wokół kościoła połączone z nabożeństwem czerwcowym.
 7. Ksiądz abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski zaprasza na Koncert Uwielbienia „W Niebo Głosy”, który odbędzie się w Boże Ciało, na placu Wolności o godz. 19.00. Koncert będzie okazją, aby doświadczyć radości bycia razem przed Bogiem, rozbudzić wiarę i uwielbić Boga za Jego obecność pośród nas oraz za dar Eucharystii.
 8. W sobotę – z racji 22 dnia miesiąca, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 9. Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów zapraszają w przyszłą niedzielę 23 czerwca, na XX Dni Lwowa we Wrocławiu. Spotkanie odbędzie się w Klubie Regionalnej Bazy Logistycznej przy ul. Pretficza 24 we Wrocławiu. Szczegółowe informacje dostępne są na plakacie w gablocie.
 10. Informujemy, że wzorem lat ubiegłych, w okresie wakacyjnym – w lipcu i sierpniu – nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 12.30, a w tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano.
 11. W dniach 9– 23.02. 2020r. planujemy pielgrzymkę do Guadalupe w Meksyku. Bliższe informacje u ks. proboszcza.
 12. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.

Komentarze są wyłączone.