XII Niedziela zwykła – 19.06.2022

 1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. W związku z tym nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy codziennie o 17.30, są połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Wt. – Św. Alojzego Gonzagę, zakonnika.
  Czw. – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  Pt – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, Patrona Archidiecezji Wrocławskiej.
  Sob. – Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 3. W środę, z racji 22-go dnia miesiąca, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do Św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II.
 4. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcimy wianki. Natomiast w tym dniu na Mszę św. o godz. 18.00 szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami, aby podziękować Panu Bogu za zakończony kolejny rok nauki.
 5. W czwartek przypada również Dzień Ojca. W tym dniu w modlitwie pamiętajmy o naszych ojcach, prosząc Pana Boga, aby żyjącym błogosławił, a zmarłych przyjął do społeczności świętych.
 6. W piątek na godz. 18.00. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny zaprasza duszpasterzy, małżeństwa i rodziny do Katedry Wrocławskiej na wspólną modlitwę za wstawiennictwem Św. Jana Chrzciciela – patrona naszej Archidiecezji. W tym dniu będziemy duchowo łączyć się z Ojcem Świętym i rodzinami przeżywającymi Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie, które kończy Rok Rodziny „Amoris laetitia”.
 7. W przyszłą niedzielę, z racji zbliżającej się uroczystości Św. Piotra i Pawła, wychodząc z kościoła będziemy mogli złożyć ofiary do puszek, tzw. „Świętopietrze”, które zostaną przeznaczone na posługę apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.
 8. Informujemy, że tegoroczna (42.) Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę pod hasłem „Chrystus naszym Pokojem” odbędzie się w dniach od 2 do 10 sierpnia. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
 9. Już dziś podajemy do wiadomości, że w lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 12.30, a w tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 11. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  Śp. Jerzy Wnuk,
  Śp. Sławomir Janicki.

Komentarze są wyłączone.