XI Niedziela zwykła – 14.06.2020

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy dziś na nabożeństwo czerwcowe i procesję Eucharystyczną o godz. 17.30. Od jutra nabożeństwa czerwcowe i procesje w oktawie Bożego Ciała odprawiać będziemy po Mszy św. wieczornej. W czwartek na zakończenie oktawy pobłogosławimy wianki. Zapraszamy do licznego udziału w liturgii tych dni, co będzie wyrazem naszej żywej wiary w obecność Chrystusa pośród nas pod postacią chleba.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Śr. – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
    Pt. – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
    Sob. – Niepokalane Serce NMP.
  3. Wczoraj w Archikatedrze Wrocławskiej 6 naszych ministrantów zostało promowanych na lektorów. Bardzo się cieszymy z tego powodu, rodzicom składamy podziękowania za religijne wychowanie swoich dzieci, a nowym lektorom życzymy radości i satysfakcji z pełnionej służby przy ołtarzu.
  4. Informujemy, że wzorem lat ubiegłych, w okresie wakacyjnym – w lipcu i sierpniu – nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 12.30, a w tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano.
  5. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj – w II niedzielę miesiąca – na tacę, które przeznaczamy na bieżące inwestycje w naszej parafii.
  6. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
  7. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    śp. Grażyna Antonowicz – Nowacka,
    śp. Wiesław Jakoweńko,