Niedziela Trójcy Świętej – 06.06.2020

1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca, Mszę św. kończymy Adoracją Najśw. Sakramentu.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które w naszej parafii odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o 17.30.
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Pon. – św. Jadwigę, Królową.
    Czw. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).
    Sob. – św. Antoniego z Padwy, kapłana i Doktora Kościoła.
  4. W czwartek, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (w Boże Ciało), Msze św. w naszej parafii odprawione będą o godz. 7.00; 8.30; 10.00, 11.15, 12.30 i 18.00. Z racji sytuacji epidemicznej, nie będzie w tym roku procesji z Najśw. Sakramentem do czterech ołtarzy, ale po Mszy św. o godz. 12.30 w kościele rozpocznie się Adoracja Najśw. Sakramentu, która trwać będzie do godz. 17.00. O 17.00 rozpocznie się nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną wokół naszego kościoła.
  5. Od piątku trwać będzie oktawa Bożego Ciała, zapraszamy więc na Msze św. wieczorne po których będą procesje eucharystyczne wokół kościoła połączone z nabożeństwem czerwcowym.
  6. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
  7. Przypominamy, że zgodnie z dekretem ks. Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego, z dniem 6 czerwca została zniesiona dyspensa dotycząca udziału we Mszy św. w czasie pandemii. Dlatego też transmisja internetowa Mszy św. z naszego kościoła będzie w niedzielę o godz. 8.30, a w dni powszednie o godz. 18.00, by mogły skorzystać ze Mszy św. osoby chore, które muszą pozostać w swoich domach.
  8. W tym tygodniu do wieczności odszedł:
    śp. Józef Racek.