X Niedziela Zwykła – 11.06.2023

 1. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała, którą łączymy z nabożeństwami czerwcowymi, odprawianymi codziennie o godz. 17.30. W czwartek, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcimy wianki.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Wt. – Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
  Śr. – Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  Pt. – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  Sb. – Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
 3. We wtorek 13 czerwca po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie.
 4. W środę 14 czerwca zapraszamy na kolejną prelekcję w ramach spotkań: „Pilczycki Skarbiec Historii”. Tym razem temat będzie następujący: „Błogosławione Siostry Elżbietanki – cena za wierną miłość”.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które jak zawsze w drugą niedzielę miesiąca przeznaczamy na bieżące inwestycje w naszej parafii, a obecnie w szczególności na pokrycie kosztów malowania tylnej ściany kościoła. Dziękujemy również za dar ołtarza złożony w formie pieniężnej przez rodziców młodzieży, która w ubiegłą środę przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania. Te ofiary również przeznaczamy na bieżące remonty.
 6. Jeszcze raz pragnę podziękować za udział i przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała. Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy, Panu Mariuszowi i Jego synom za transport brzózek i ołtarzy, osobom niosącym chorągwie, Liturgicznej Służbie Ołtarza, dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom, które sypały kwiatki, Paniom Katechetkom, Panu Organiście, Policji i Służbom porządkowym Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej – szczere Bóg Zapłać !
 7. W środę 21 czerwca zapraszamy po Mszy św. wieczornej na spotkanie organizacyjne te osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Lourdes w dniach od 5 do 15 lipca br.
 8. Już dzisiaj informujemy, że wzorem lat ubiegłych, w okresie wakacyjnym – w lipcu i sierpniu – nie będzie w niedzielę Mszy Św. o godz. 12.30, a w tygodniu nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00 rano. Pozostałe Msze św. bez zmian.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 10. W ostatnim czasie odeszła do wieczności Śp. Zofia Pichlińska.

Komentarze są wyłączone.