IX Niedziela Zwykła – 04.06.2023

1. Z racji I. niedzieli miesiąca, Mszę Św. dzisiaj zakończymy Adoracją Najświętszego Sakramentu, a wychodząc z kościoła będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek, przeznaczoną na Sanktuarium Opatrzności Bożej w Warszawie oraz nabyć ciasto domowego wypieku, które rozprowadzają ministranci wraz z rodzicami.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy o godz. 17.30.
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Pon. – Św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
    Czw. – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
  4. W poniedziałek o 18.30 odbędzie się spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza.
  5. We wtorek o godz. 18.30 Spowiedź Św. dla młodzieży bierzmowanej i ich rodzin.
  6. W środę podczas Mszy Św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania, którego udzieli Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Maciej Małyga. W związku z tym Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa wraz z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zostanie odprawione w środę o godz. 8.00. W tym dniu nie będzie Kręgu Biblijnego.
  7. W czwartek, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Msze św. w naszej parafii odprawione będą o godz. 7.00; 8.30; 10.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy uroczysta Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, która zakończy się w kościele św. Jadwigi na Kozanowie. Wzorem lat ubiegłych, prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy przy zbiegu ulic Gwareckiej i Sielskiej oraz przy ul. Dokerskiej 32. Na ten dzień udekorujmy również okna naszych mieszkań. Panów prosimy o pomoc
    w niesieniu chorągwi i sztandarów. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w odświętnych strojach, dziewczynki do sypania kwiatków oraz ministrantów i lektorów. Niech nasz udział w procesji będzie wyrazem głębokiej wiary i zaproszeniem Chrystusa do naszego życia.
  8. Od piątku trwać będzie oktawa Bożego Ciała, którą połączymy z Nabożeństwem do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
  9. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski na piątek 9 czerwca udziela wszystkim mieszkańcom Archidiecezji Wrocławskiej oraz przebywającym na jej terytorium dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od charakteru pokutnego tego dnia. Tym samym zobowiązuje, aby tego dnia ofiarowali dowolną modlitwę w intencji Ojca Świętego lub wykonali inne formy pokuty.
  10. Dziewczynki, które pragną sypać kwiatki w Boże Ciało informujemy, że próba odbędzie się w środę o godz. 17.00. przy kościele pw. Św. Jadwigi na Kozanowie.
  11. W czwartek o godz. 19.30. na Placu Wolności odbędzie się koncert ewangelizacyjny pod nazwą: „wNieboGłosy”. Zapraszamy do udziału, aby wspólnym śpiewem wielbić Boga.
  12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
  13. W ostatnim czasie odszedł do wieczności Śp. Ireneusz Pawlak.