Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II

sw_jan_pawel_2Niedziela 11.10.2015 roku już na zawsze zapisze się w sercach naszych parafian.
Oto w ten dzień przeżywaliśmy podniosłą uroczystość, która dla wielu stała się wzruszającą chwilą.
Habemus papam – uroczyste: mamy papieża na nowo po 37 latach zabrzmiało w naszych sercach.
Od dziś w naszej wspólnocie parafialnej jest obecny fizycznie święty Jan Paweł II w znaku relikwii krwi. Można powtórzyć za ks. Marianem Biskupem – dyrektorem Wydziału Duszpasterskiego Kurii Wrocławskiej, który przewodniczył uroczystej Eucharystii, że od tego dnia mamy „Nowego Parafianina”, któremu możemy powierzać wszystkie sprawy, ufając w Jego wielkie orędownictwo przed Tronem Bożym. Ks. Marian zawierzył także całą naszą parafię św. Janowi Pawłowi II i poświęcił ołtarz ku Jego czci, który na prośbę ks. proboszcza Jacka Dziadkiewicza wykonał artysta plastyk pan Jerzy Masternak.
W naszym parafialnym wieczerniku, w nowym papieskim ołtarzu znalazł się również kamień z Groty Mlecznej z Betlejem. Wedle tradycji, podczas ucieczki do Egiptu Święta Rodzina miała zatrzymać się tutaj. Gdy Maryja karmiła Jezusa, kropla mleka miała upaść na ziemię i sprawić, że odtąd grota jest biała. Być może to legenda, wielu jednak ludzi wyprosiło tam łaskę potomstwa. Bowiem od wieków przybywają tam miejscowe niewiasty, tak chrześcijanki jak i muzułmanki, aby uprosić dar potomstwa – tłumaczył ksiądz proboszcz. Wiara i wytrwała modlitwa przez pośrednictwo Tej, która godna była nosić w swoim łonie Syna Bożego, czynią cuda. Dowodem na to są umieszczone w tej grocie zdjęcia malutkich dzieci, których życie zostało tam wyproszone. „Chciałbym, żeby nasz kościół stał się miejscem modlitwy dla małżeństw, rodzin, dla tych, którzy cieszą się z dzieci, i tych, którzy z tęsknotą wyczekują potomstwa”.
Módlmy się, aby to pragnienie stało się faktem, oby nasza świątynia stała się miejscem, gdzie wielu, nie tylko naszych parafian doświadczy szczególnych łask za wstawiennictwem świętego Jana Pawła II – patrona rodzin, gdyż nie ma prawdziwego i autentycznego macierzyństwa bez rodziny.

Janie Pawle II nasz święty orędowniku,
Wspomożycielu w trudnych sprawach.
Ty, który swoim życiem świadczyłeś wielką miłość do Boga i ludzi prowadząc nas drogą Jezusa i Maryi w umiłowaniu obojga, pragnąc pomagać innym.
Przez miłość i wielkie cierpienie ofiarowane za bliźnich,
co dzień zbliżałeś się do świętości.
Pragniemy prosić Cię o wstawiennictwo za naszą parafią.
Oręduj za kapłanami posługującymi w naszej parafii, aby byli kapłanami według serca Bożego.
Wstawiaj się za rodzinami, aby były Bogiem silne.
Proś za dziećmi i młodzieżą, aby z wiarą i odwagą szli przez życie za Jezusem Chrystusem.
Spojrzyj na chorych, cierpiących, osoby starsze i samotne,
upraszaj im łaskę zdrowia i sił na kolejne dni ich życia.
Popatrz także na tych, którzy przeżywają kłopoty, trudności, którzy nie wiedzą jak żyć,
upraszaj im łaskę nadziei.
Janie Pawle II wierzymy w moc Twej papieskiej modlitwy,
dlatego prosimy otocz nas wszystkich swoim wstawiennictwem przed Bożym tronem.
Pragniemy za Twoim przykładem zbliżać się do Boga. 
Święty Janie Pawle II módl się za nami.

relikwia

Komentarze są wyłączone.