XXIX Niedziela zwykła – 18.10.2015

1. Dzisiaj wychodząc z kościoła, mamy okazję nabyć kalendarze misyjne na nowy rok.
  2. W tym tygodniu wspominamy:
    Wt – Św. Jana Kantego,
    Śr – Bł. Jakuba Strzemię,
    Czw – Św. Jana Pawła II,
    Pt – Św. Józefa Bilczewskiego,
    Sob – Św. Antoniego Marii Clareta.
  3. W związku z przypadającym w czwartek liturgicznym wspomnieniem Św. Jana Pawła II, w naszym kościele w tym dniu, po Mszy św. wieczornej, będzie nabożeństwo do Św. Jana Pawła II z ucałowaniem Jego relikwii.
  4. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy tak w dni powszednie jak i w niedziele o godz. 17.15.
  5. W dniu jutrzejszym o godz. 16.00, będzie odprawiona Msza św. w której uczestniczyć będą osoby z ośrodka dla niesłyszących i słabo słyszących z ul. Dworskiej.
  6. Spotkanie grupy I dzieci komunijnych w poniedziałek o 18.30 w kościele.
  7. Próba chóru w poniedziałek o 18.30 w salce parafialnej.
  8. Są już wyłożone kartki wypominkowe, które po wypełnieniu możemy wrzucać wraz z ofiarami do skarbon umieszczonych tak w tylnej jak i przedniej części kościoła. Bardzo prosimy, by wpisać także nazwę ulicy, by można było modlitwy za zmarłych według ulic, rozplanować na poszczególne dni tygodnia.
  9. W przyszła niedzielę, 25 października, Mszą św. o godz. 13.30 w Kościele Garnizonowym p.w. Św. Elżbiety we Wrocławiu, pod hasłem „Synowie Miłosierdzia”, rozpocznie się VI Marsz Mężczyzn. Podczas Eucharystii, mężczyźni będą się modlić za swoje rodziny i miasto Wrocław, a także wysłuchają dedykowanej dla męskiego grona homilii. Zachęcamy wszystkich Panów do udziału w tym wydarzeniu.
  10. W czwartek 22 października, o godz. 18.00 w Sali Papieskiego Wydziału Teologicznego przy Pl. Katedralnym 1 we Wrocławiu, będzie miała miejsce konferencja zatytułowana „Pomóżmy ludziom bez in vitro – leczenie niepłodności – NaProTechnologia.” Zainteresowanych zapraszamy do udziału.
  11. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    śp. Edmund Poroś,
    śp. Monika Michalska,