Wniebowstąpienie Pańskie – 02.06.2019

 1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca, Mszę św. kończymy Adoracją Najśw. Sakramentu. Dzisiaj także w całej Polsce przeżywamy po raz XII Święto Dziękczynienia za opiekę Opatrzności Bożej nad naszą Ojczyzną. Z tej okazji po Mszach św. możemy złożyć do puszek swój dar materialny na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Za te ofiary bardzo serdecznie dziękujemy.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które w naszej parafii odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o 17.30.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – św. męczenników Karola Lwangę i jego Towarzyszy.
  Czw. – św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
  Sob. – św. Jadwigę Królową.
 4. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30, ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej.
 5. W tym tygodniu przypada I – czwartek i I – piątek miesiąca. W te dni Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30. W piątek okazja do spowiedzi od 8.00 do 8.30 i od 17.00 do 18.00.
 6. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w I – szy czwartek m – ca na Adorację Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30 oraz Mszę św. o godz. 8.30, po Mszy św. spotkanie formacyjne, zaś na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich ministrantów i lektorów wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie w salce. Bardzo prosimy ministrantów i rodziców o obecność.
 7. W piątek o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 8. W przyszłą niedzielę – 9 czerwca, przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 18.00 ks. biskup Jacek Kiciński, udzieli młodzieży naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Spowiedź św. dla młodzieży, świadków, rodziców i ich rodzin będzie w sobotę o godz. 16.30.
 9. Zapraszamy dzieci na ogólnopolskie spotkanie na Jasnej Górze, aby podziękować Matce Bożej za miniony rok szkolny i prosić o szczęśliwe i radosne wakacje. Wyjazd 16 czerwca. Bliższe informacje można uzyskać po Mszy św. w zakrystii i w gablocie Rodziny Radia Maryja.
 10. W dniach 9– 23.02. 2020r. planujemy pielgrzymkę do Guadalupe w Meksyku. Bliższe informacje u ks. proboszcza.
 11. Wspólnota Emmanuel serdecznie zaprasza młodych w wieku od 16 do 30 lat na wspólny wyjazd do Częstochowy na Międzynarodowe Forum Młodych w dniach od 14 do19 lipca br. W programie codzienna msza św., adoracja, warsztaty, konferencje, wspólna zabawa oraz czas na rozwijanie i odkrywanie talentów. Wszystko w rodzinnej i przyjacielskiej atmosferze w duchowej stolicy Polski. Informacje o zapisach znajdują sie na plakacie w gablocie parafialnej.
 12. ODSK „Piast” zaprasza dzisiaj od godz. 16.00 na festyn z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się stadionie sportowym przy ul. Lotniczej 72. Nie zabraknie atrakcji sportowo – rekreacyjnych, konkursów, zabaw i dobrej muzyki. Piknik sąsiedzki „Zgrane Pilczyce”, który miał się odbyć dziś przy ul. Rękodzielniczej, organizatorzy przenoszą także na stadion sportowy przy ul. Lotniczej 72, by tam razem świętować Dzień Dziecka.
 13. ODSK „Piast” przy ul. Rękodzielniczej 1, zaprasza na wystawę fotografii Tadeusza Zagoździńskiego pt: „40 lat – pierwszej wizyty Jana Pawła II w Polsce – Niech zstąpi Duch Twój”… Wernisaż odbędzie się we wtorek 4 czerwca o godz. 18.00, towarzyszyć mu będzie występ zespołu „Lumen”, a wystawa będzie czynna do 30 czerwca w ODSK w godz. 9.00 – 12.00 i 15.00 – 17.00.
 14. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 15. W tym tygodniu do wieczności odeszły:
  śp. Balbina Walczak,
  śp. Maria Garbulińska.

Komentarze są wyłączone.