VI Niedziela Wielkanocna – 26.05.2019

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Matki. Prośmy więc w naszych modlitwach, aby żyjącym mamom Pan Bóg błogosławił, a zmarłe mamy przyjął do społeczności świętych.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Śr. – Św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę.
    Czw. – Św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika.
    Pt. – Święto Nawiedzenia NMP.
    Sob. – Św. Justyna, męczennika.
  3. Do piątku włącznie o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwa majowe, a od soboty zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiać będziemy w naszej parafii w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o 17.30.
  4. Od poniedziałku do środy przypadają dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo dla pracy ludzkiej. W tych intencjach będziemy się modlić podczas nabożeństw majowych.
  5. W piątek 31 maja, rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  6. W piątek o godz. 18.45 w kościele odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  7. W sobotę przypada I – sobota miesiąca. Zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30 oraz po Mszy św. wieczornej.
  8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Będzie to także I – niedziela miesiąca, po Mszach św. Adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  9. Również w przyszłą niedzielę będziemy po raz kolejny przeżywać w Polsce Święto Dziękczynienia za dar Opatrzności Bożej nad naszym narodem. Po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na dokończenie budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  10. W dniach 9– 23.02. 2020r. planujemy pielgrzymkę do Guadalupe w Meksyku. Bliższe informacje u ks. proboszcza.
  11. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.