VIII Niedziela zwykła – 27.02.2022

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ojca Marcina Dragana ze Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów, któremu dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże. Wychodząc z kościoła możemy swoją ofiarą złożoną na Jego ręce wesprzeć posługę Misjonarzy Klaretynów.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, pod hasłem: Posłani – Wolni – Trzeźwi. Niech to będzie szczególny czas modlitw o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Panu Bogu za grzechy alkoholizmu.
 3. Abyśmy mogli dobrze przygotować się do owocnego przeżycia Wielkiego Postu, zachęcamy do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek i wtorek od godz. 7.30 do 8.30 oraz od godz. 17.00 do 18.00.
 4. W środę 2 marca przypada Środa Popielcowa. Msze Św. będą odprawione o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 16.00 (dla głuchoniemych); 18.00 i 19.30. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. nie tylko rezygnujemy ze spożywania potraw mięsnych, ale również ograniczamy ilość spożywanych pokarmów (dwa posiłki lekkie i jeden do syta). W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 5. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych:
  Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 9.00 (po Mszy Św.), dla dzieci o godz. 17.15, dla dorosłych i młodzieży o godz. 19.00.
  – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.00.
  Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i znajdując się w stanie łaski uświęcającej możemy uzyskać odpust zupełny.
  Ponadto przez cały okres Wielkiego Postu, codziennie (oprócz piątków) od godz. 17.00 do 18.00 będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie można również skorzystać ze spowiedzi św.
 6. W tym tygodniu przypada czwartek,  I. piątek i I. sobota miesiąca.
 7. W środę 2 marca Rodzina Radia Maryja zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w Mszą Św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca Św., ojczyzny, kapłanów i Rodziny Radia Maryja.
 8. W czwartek 3 marca Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do. 8.30 oraz na Mszę Św. o godz. 8.30.
 9. Również w czwartek 3 marca Ks. Adam zaprasza członków Liturgicznej Służby Ołtarza wraz z ich rodzicami na Mszę Św. o godz. 18.00, a następnie na spotkanie formacyjne w salce katechetycznej.
  Natomiast Ks. Krzysztof zaprasza tego dnia dzieci klas IV (rocznicowe) na spotkanie o godz. 18.30., które odbędzie się w kościele.
 10. W przyszłą niedzielę 6 marca, w ramach Wrocławskiej Niedzieli Hospicyjnej, wolontariusze przeprowadzą przed kościołem zbiórkę pieniężną na potrzeby chorych będących pod opieką paliatywno-hospicyjną.
 11. We wtorek 8 marca Ksiądz Adam zaprasza kandydatów do bierzmowania na spotkanie, które odbędzie się po Mszy Św. wieczornej czyli ok. godz. 18.30.
 12. Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej organizuje kurs przygotowań do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę 13 marca przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu. Więcej informacji na ten temat jest na stronie Archidiecezji Wrocławskiej. cdaw.archidiecezja.wroc.pl
 13. Osoby, które chciałyby wspomóc uchodźców wojennych z Ukrainy mogą składać ofiary pieniężne do skarbon umieszczonych w kościele, a w Środę Popielcową po każdej Mszy Świętej przedstawiciele naszej parafii będą zbierali przed kościołem datki do puszek. Zgromadzone środki zostaną przekazane do Caritas Polska.
  Natomiast Rada Osiedla organizuje zbiórkę darów rzeczowych. Potrzebne są przede wszystkim ubranka dla dzieci, mleka w proszku, jedzenie typu gerberki, pieluchy, środki czystości itd. Więcej informacji na ten temat w gablocie parafialnej i pod tel. 502 286 773 i na profilu Facebook Rady Osiedla www.facebook.com/RadaOsiedlaPilczyceKozanowPopowicePln/posts/957231225158484
 14. W związku z panującą pandemią COVID-19, nadal prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa jak zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekowanie rąk.
 15. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej, która jest dostępna
  w zakrystii.
 16. W ostatnim czasie odeszły do wieczności:
  Śp. Krystyna Pawłowska,
  Śp. Joanna Lukić-Jaroma.

Komentarze są wyłączone.