I Niedziela Wielkiego Postu – 06.03.2022

 1. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
  Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 9.00, o godz. 17.15 – dla dzieci, o godz. 19.00. – dla dorosłych i młodzieży.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.00.
  Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i znajdując się w stanie łaski uświęcającej możemy uzyskać odpust zupełny.
  Ponadto przez cały okres Wielkiego Postu, codziennie (oprócz piątków) od godz. 17.00 do 18.00 będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi św.
 2. Abyśmy owocnie przeżyli okres Wielkiego Postu i duchowo przygotowali się do przeżycia Świąt Wielkanocnych, przez trzy kolejne niedziele będziemy mieli okazję wsłuchiwać się w kazania, które wygłoszą do nas zaproszeni kapłani. Za tydzień Słowo Boże wygłosi Ksiądz Ignacy Jakubiak ze Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa. Te spotkania liturgiczne wykorzystajmy jako nasze rekolekcje wielkopostne. Ponadto Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza w przyszłą niedzielę na Mszę Św. o godz. 12.30. te rodziny, które przyjęły obraz Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi.
 3. Na skarbonach, zarówno w tylnej jak i w przedniej części kościoła, wyłożone są skarbonki Caritas, do których możemy w domu składać swoją jałmużnę postną. W niedzielę Miłosierdzia Bożego złożymy te ofiary jako nasz dar ołtarza.
 4. W Wielkim Poście możemy również konkretnym czynem wspomóc osoby ubogie z naszej parafii, składając do skrzynek umieszczonych w przedniej części kościoła żywność z dłuższym terminem ważności, z której Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne.
  Ponadto informujemy, że od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas będzie po Mszach Św. rozprowadzał paschaliki i baranki wielkanocne.
 5. Po długiej przerwie wznawiamy spotkania w ramach Kręgu Biblijnego. Ksiądz Krzysztof zaprasza w czwartek 10 marca o godz. 18.30. na spotkanie w salce katechetycznej.
 6. Przyszła niedziela 13 marca, zwana niedzielą „Ad gentes”, jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami posługującymi w Afryce. Wychodząc z kościoła ofiarami złożonymi do puszek możemy wesprzeć ich działalność misyjną.
 7. Osoby, które chciałyby nadal wspomagać finansowo uchodźców wojennych
  z Ukrainy mogą jeszcze w tym tygodniu składać ofiary pieniężne do skarbon umieszczonych w kościele. Zgromadzone środki zostaną przekazane do Caritas Polska. Natomiast osoby chętne do udzielenia pomocy w inny sposób zachęcamy, aby zapoznały się z informacjami na plakatach w gablocie parafialnej.
 8. W związku z panującą pandemią COVID-19, nadal prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa jak zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekowanie rąk.
 9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej, która jest dostępna
  w zakrystii.
 10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  śp. Krzysztof Sokołowski,
  śp. Krzysztof Pawlak,
  śp. Zbigniew Cytacki,
  śp. Danuta Starostka-Zarzycka

Komentarze są wyłączone.