VIII Niedziela Zwykła – 26.05.2024

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Matki. Prośmy w naszych modlitwach, aby żyjącym mamom Pan Bóg błogosławił, a zmarłe przyjął do społeczności świętych.
 2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
  Śr. – Św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę.
  Czw. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
  Pt. – Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny.
  Sob. – Św. Justyna, męczennika.
 3. Zapraszamy na kończące się już nabożeństwa majowe, które odprawiamy do piątku o godz. 17.30. Natomiast od soboty rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będziemy odprawiać przez cały miesiąc czerwiec o godz. 17.30.
 4. W środę po wieczornej Mszy Św. zapraszamy do salki parafialnej na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 5. W Boże Ciało, które przypada w najbliższy czwartek, Msze Św. w naszej świątyni będą odprawione o godz. 7.00; 8.30, bezpośrednio po zakończonej procesji oraz o godz. 18.00. Natomiast procesja w tym roku rozpocznie się Mszą Św. o godz. 9.00 w kościele pw. Św. Jadwigi na Kozanowie, a zakończy się w naszym kościele. Wzorem lat ubiegłych, prosimy o przygotowanie ołtarzy przy ul. Dokerskiej 32 oraz u zbiegu ulic Gwareckiej i Sielskiej. Prosimy, aby osoby mieszkające w pobliżu umiejscowienia ołtarzy zaangażowały się w ich wykonanie. Udekorujmy na ten dzień także okna naszych mieszkań. Na procesję prosimy zabrać chorągwie i sztandary. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w odświętnych strojach, dziewczynki do sypania kwiatków oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza. Niech nasz udział w procesji będzie wyrazem głębokiej wiary i zaproszeniem Chrystusa do przestrzeni naszego codziennego życia.
 6. Dziewczynki, które pragną sypać kwiatki podczas procesji informujemy, że próba odbędzie się we wtorek i w środę ok. godz. 18.40 przy kościele pw. Św . Jadwigi na Kozanowie. Natomiast osoby, które chciałyby przekazać płatki kwiatów do sypania, prosimy o pozostawienie ich w papierowych opakowaniach przy ołtarzach umiejscowionych przy ul. Dokerskiej 32 lub u zbiegu ulic Gwareckiej i Sielskiej.
 7. W czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 8. Od piątku trwać będzie oktawa Bożego Ciała. Tego dnia nabożeństwo majowe, a od soboty nabożeństwa czerwcowe będą połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła.
 9. W tym tygodniu przypada I. sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30. Ponadto w ten dzień w godzinach przedpołudniowych kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną chorych w domach.
 10. Ojcowie Redemptoryści zapraszają na koncert uwielbienia pt. „Bliżej Nieba”, który odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19.30 przed kościołem pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Pocieszenia przy ul. Wittiga 10.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 12. Komunikat Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej:
  „Dyrektorzy Wydziałów Katechetycznych diecezji w Polsce, obecni na konferencji w dniu 23 maja br. pod kierownictwem biskupa Wojciecha Osiala, Przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego KEP, wyrażają stanowczy sprzeciw wobec działań Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących szkolnych lekcji religii. Działania resortu układają się w pakiet zmian, będących jawną dyskryminacją dzieci i młodzieży uczestniczących w szkolnych lekcjach religii, ich rodziców oraz nauczycieli religii.
  Ministerstwo, pomimo licznych głosów sprzeciwu, bez wymaganego przez prawo porozumienia ze stroną kościelną, podjęło już decyzję, że ocena z religii od 1 września 2024 r. nie będzie wliczana do średniej ocen. Obecnie Ministerstwo proceduje możliwość zwiększania grup poprzez łączenie uczniów z różnych klas i poziomów edukacyjnych: do 25 osób w klasach I-III i do 30 osób w klasach IV-VIII szkół podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych. Konsultacje kończą się 29 maja br. Osoby odpowiedzialne za katechizację i szkolne nauczanie religii w Polsce proszą Rodziców i wszystkich ludzi dobrej woli o aktywne włączenie się w obronę obecności lekcji religii w polskiej szkole. Wysyłajmy do Ministerstwa nasz sprzeciw w tej sprawie.”
 13. W ostatnim czasie odeszła do wieczności Śp. Barbara Walinowicz.

Komentarze są wyłączone.