Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 18.05.2024

1. W dniu wczorajszym dzieci klas III. z naszej parafii przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej, a dzisiaj dzieci klas IV. przeżywają Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, aby przez całe życie z wiarą i odwagą postępowały za Jezusem Chrystusem.
  2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
    Pon. – Najświętszą Maryję Pannę, Matkę Kościoła.
    Czw. – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
    Pt. – Najświętszą Maryję Pannę, Wspomożycielkę Wiernych.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30. W środę, z racji 22. dnia miesiąca, nabożeństwo majowe połączymy z nabożeństwem do Św. Jana Pawła II.
  4. Panów należących do Męskiej Róży Różańcowej, której patronuje Najświętsza Maryja Panna Matka Kościoła, serdecznie zapraszamy w poniedziałek na Mszę Św. o godz. 18.00, która będzie odprawiona w intencji członków tej Róży oraz ich rodzin.
  5. W środę po wieczornej Mszy Św. zapraszamy do salki parafialnej na spotkanie Kręgu Biblijnego.
  6. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę Wspólnota Krwi Chrystusa organizuje jednodniową pielgrzymkę na odpust Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie oraz na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 5.15 z przystanku autobusu linii 136 na skrzyżowaniu ul. Pilczyckiej i ul. Górniczej. Koszt 50 zł. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
  7. Komisariat Policji Wrocław-Fabryczna zaprasza na debatę pt.: „Bezpieczny senior”, która odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 17.00 przy ul. Szkockiej 99 B na Muchoborze Małym.
  8. W sobotę 25 maja w godz. 10.00 -14.00 na terenie szkoły przy ul. Ignuta 28 odbędzie się festyn pn.: „Dzień Dziecka bez barier”. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
  9. Publiczne Pastelowe przedszkole i żłobek, znajdujące się przy naszej parafii, ogłaszają nabór dzieci na rok szkolny 2024/2025.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
  11. W ostatnim czasie odeszła do wieczności Śp. Helena Nowak.