VI Niedziela zwykła – 15.02.2015

  1. Dzisiejszą niedzielą pod hasłem „Abstynencja dzieci troską rodziny, kościoła i narodu” rozpoczynamy 48 Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu.
  2. Byśmy mogli dobrze przygotować się do owocnego przeżycia Wielkiego Postu, będziemy mieli okazję uczestniczyć w najbliższych dniach w Adoracji Najśw. Sakramentu. Dlatego dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 rozpocznie się Adoracja Najśw. Sakramentu, a zakończy się przed Mszą św. o godz. 18.00. Natomiast w poniedziałek i we wtorek Adoracja Najśw. Sakramentu, będzie trwała od godz. 7.30 – 8.30 i od 17.00 – 18.00.
  3. Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Msze św. z posypaniem głów popiołem, będą odprawione o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 16.00 – z udziałem osób głuchoniemych, 18.00 i 19.30. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły, tzn. nie tylko rezygnujemy ze spożywania potraw mięsnych, ale ograniczamy również ilość spożywanych pokarmów. Według przepisów możemy spożyć dwa „lekkie” posiłki i jeden do syta.
  4. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych. Droga Krzyżowa w piątek o 8.30 i 17.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00.
  5. Już dzisiaj informujemy, że w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, 27 lutego o godz. 19.00 w naszej parafii będzie miało miejsce spotkanie młodzieży naszego dekanatu. W ramach tegoż spotkania przewidziana jest Droga Krzyżowa oparta na wypowiedziach Św. Jana Pawła II.
  6. Jak co tydzień, zapraszamy w czwartek na godz. 18.30 do salki parafialnej, na spotkanie w ramach Kręgu Biblijnego. Fragment na ten tydzień Mk 1, 12-15.
  7. W związku z wystawieniem Całunu Turyńskiego w okresie od 19 kwietnia do 24 czerwca br. w katedrze Św. Jana chrzciciela w Turynie, pragniemy poinformować, że wzbogaciliśmy nasz program majowego wyjazdu do Włoch o nawiedzenie Całunu Turyńskiego. Bliższych informacji można uzyskać u Ks. Proboszcza. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
  8. W tym tygodniu odeszedł do wieczności śp. Janusz Antoni Michalski.

Komentarze są wyłączone.