I Niedziela Wielkiego Postu – 22.02.2015

 1. Zapraszamy do udziału w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o g. 17:00. Natomiast na Drogę Krzyżową w piątki o g. 8:30 i 17:30.
 2. W ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii odbędzie się spotkanie młodzieży naszego dekanatu. W ramach tego spotkania przewidziana jest Droga Krzyżowa oparta na wypowiedziach Św. Jana Pawła II. Młodzież i wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy 27 lutego o godz. 19.00.
 3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbywać się będą w dniach od 15.03. – 18.03. Szczegółowy program będzie podany w późniejszym terminie.
 4. W przyszłą niedzielę, jako pierwszą niedziele miesiąca po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a po mszy św. o g. 10:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 5. Na stoliku z prasą katolicką są wyłożone skarbonki dostarczone przez Caritas, do których możemy w domu składać swoją jałmużnę postną, a w niedzielę Miłosierdzia Bożego złożymy je, jako nasz dar ołtarza.
 6. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła wolontariusze przeprowadzają zbiórkę pieniędzy na rzecz wrocławskich Hospicjów, opiekujących się osobami dorosłymi, chorującymi na nowotwory
 7. W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas, po mszach św., przeprowadzi kwestę na pomoc świąteczną dla naszych parafian znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji materialnej. Jednocześnie prosimy osoby korzystające z tej pomocy o dostarczenie aktualnych dokumentów o sytuacji materialnej lub zdrowotnej w dniu 14.03. w g. od 9:00 – 10:00. Dokumenty będą przyjmowane w salce parafialnej na parterze domu parafialnego.
 8. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej prowadzi akcję pod nazwą „Ping Pong Skarbów”. Akcja polega na składaniu monet i banknotów różnych państw, również wycofanych z obiegu. Banknoty i monety można składać do skarbony umieszczonej po lewej stronie ołtarza. Więcej informacji w tablicy ogłoszeń na zewnątrz kościoła.
 9. Członkowie Kręgu Biblijnego rozdają dzisiaj przy wyjściu z kościoła sentencje i cytaty z wypowiedzi świętych. Mogą one nam pomóc w przeżyciu Wielkiego Postu.
 10. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Józefa Szypa,
  śp. Emilia Włodarczyk,
  śp. Jerzy Witkowski,
  śp. Kazimierz Cząstkiewicz,
  śp. Bogusława Nowicka,
  śp. Halina Chmielewska.

Komentarze są wyłączone.