VI Niedziela Zwykła – 11.02.2024

1. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i jednocześnie w tym dniu po raz 32. przeżywamy Światowy Dzień Chorego.
    W naszej parafii jutro
    podczas Mszy Św. o godz. 8.30 udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych, a po Mszy św. Parafialny Zespół Caritas zaprasza chorych i ich opiekunów na wspólne spotkanie do salki katechetycznej. Bardzo prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła osobom schorowanym i w podeszłym wieku, aby mogły uczestniczyć we wspólnej modlitwie.
  2. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy się kolejne spotkanie parafialnego Zespołu Presynodalnego. Spotkanie w salce katechetycznej.
  3. W środę 14 lutego Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze Św. będą odprawione o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 16.30 (z udziałem uczniów szkoły dla głuchoniemych); 18.00 i 19.30. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli nie tylko rezygnujemy ze spożywania potraw mięsnych, ale również ograniczamy ilość spożywanych pokarmów (dwa posiłki lekkie i jeden do syta). W Środę Popielcową wychodząc z kościoła po Mszy Św. będziemy mogli ofiarami złożonymi do puszek wesprzeć materialnie ofiary wojen, w tym również na Ukrainie.
  4. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna. Tego dnia nie będzie również spotkania Kręgu Biblijnego.
  5. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych:
    Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 9.00 (po Mszy Św.), dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.45 (po Mszy Św.).
    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.00.
    Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i będąc w stanie łaski uświęcającej możemy uzyskać odpust zupełny.
    W okresie Wielkiego Postu codziennie (oprócz piątków i niedziel) od godz. 7.30 do 8.30 oraz od 17.00 do 18.00 będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie będzie można również skorzystać ze Spowiedzi Św.
  6. W czwartek podczas Mszy Św. o godz. 8.30 otoczymy modlitwą Księdza Klaudiusza, który w tym dniu przeżywa swoje święto patronalne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy na Mszę Św. członków i sympatyków Wspólnoty „Wiara i Światło”. Po Mszy Św. spotkanie w salce.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj, w II. niedzielę miesiąca, na tacę, które przeznaczymy na pokrycie kosztów ogrzewania tak plebanii jak i domu katechetycznego.
  9. Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 przy ul. Koszykarskiej 2-4 zaprasza w poniedziałek 12 lutego w godz. 16.30 – 18.00 rodziców kandydatów do klas I na „Drzwi otwarte”.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
  11. W ostatnim czasie odszedł do wieczności Śp. Marian Walczyk.