I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024

 1. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych:
  Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 9.00 (po Mszy Św.), dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.45 (po Mszy Św.).
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.00.
  Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i będąc w stanie łaski uświęcającej możemy uzyskać odpust zupełny. Ponadto przez okres Wielkiego Postu, codziennie (oprócz piątków) od godz. 17.00 do 18.00 trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie można również skorzystać ze Spowiedzi Św.
 2. Na skarbonach, zarówno w tylnej jak i w przedniej części kościoła, wyłożone są skarbonki dostarczone przez Caritas, do których możemy w domu składać swoją jałmużnę postną, a w niedzielę Miłosierdzia Bożego złożymy je jako nasz dar ołtarza.
 3. W Wielkim Poście możemy również konkretnym czynem wspomóc osoby ubogie z naszej parafii, składając do pojemników umieszczonych w przedniej części kościoła żywność z dłuższym terminem ważności, z której Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne. Ponadto informujemy, że od dzisiaj Parafialny Zespół Caritas po Mszach Św. rozprowadza paschaliki po 20 zł oraz baranki wielkanocne po 10 zł.
 4. W poniedziałek w Parafii pw. Św. Alberta Wielkiego przy ul. Redyckiej 10-12
  we Wrocławiu – Sołtysowicach odbędzie się kolejne rejonowe spotkanie zespołów presynodalnych Archidiecezji Wrocławskiej. Początek o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału, w szczególności członków naszego parafialnego zespołu presynodalnego.
 5. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które odbywają się w środy po Mszy Św. wieczornej w salce katechetycznej.
 6. W czwartek, z racji 22. dnia miesiąca, po wieczornej Mszy Św., na nabożeństwo do Św. Jana Pawła II. Przed Mszą Św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem Świętego Papieża.
 7. Przyszła niedziela 25 lutego, zwana niedzielą „Ad gentes”, będzie przeżywana pod hasłem „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tego dnia otoczymy ich modlitwą, a wychodząc z kościoła, ofiarami złożonymi do puszek, będziemy mogli również materialnie wesprzeć ponad 1700 polskich misjonarek i misjonarzy, którzy realizują posługę ewangelizacyjną, medyczną, charytatywną i edukacyjno-wychowawczą.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Adam Kurowski,
  Śp. Krystyna Luter,
  Śp. Kazimierz Cieślak,
  Śp. Wojciech Mulica,
  Śp. Cecylia Kuśnierek.

Komentarze są wyłączone.