V Niedziela Zwykła – 05.02.2023

 1. Dzisiaj z racji I. niedzieli miesiąca, Mszę Św. zakończymy Adoracją Najświętszego Sakramentu.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – Świętych męczenników Pawła Mikę i Towarzyszy.
  Pt – Św. Scholastykę, dziewicę.
  Sob. – Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes.
 3. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie we wtorek 7 lutego po Mszy Św. wieczornej.
 4. W sobotę 11 lutego, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, będziemy przeżywać 31. Światowy Dzień Chorego. Myślą przewodnią Dnia Chorego Ojciec Święty Franciszek uczynił słowa: „Miej o nim staranie”, wypowiedziane w przypowieści o miłosiernym Samarytaninie. Po Mszy Św. o godz. 8.30 chętnym udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych, a potem Parafialny Zespół Caritas zaprasza chorych i ich opiekunów na poczęstunek do salki katechetycznej. Bardzo prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła osobom schorowanym i w podeszłym wieku, aby mogły uczestniczyć we wspólnej modlitwie.
 5. Składam serdeczne podziękowanie ministrantom i ich rodzicom, którzy w czwartek do późnych godzin wieczornych demontowali dekorację bożonarodzeniową i sprzątali naszą świątynię. Bóg zapłać!
 6. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które odbywają się w środy po
  Mszy Św. wieczornej, w salce katechetycznej.
 7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii. Polecamy również miesięcznik „Nowe Życie”, wyłożony w tylnej części kościoła. Możemy tam zapoznać się ze wspomnieniami Domenico Gianiego, który był komendantem żandarmerii watykańskiej i odpowiadał za osobistą ochronę Papieża Benedykta XVI. Na uwagę zasługuje również artykuł autorstwa Ks. Stanisława poświęcony szatom liturgicznym używanym przez Papieża Benedykta XVI.
 8. W dniach od 5 do 15 lipca tego roku organizujemy pielgrzymkę autokarową do Francji. Głównym miejscem naszego pielgrzymowania będzie Lourdes, ale odwiedzimy również inne miejsca, łącznie z Paryżem. Program pielgrzymki jest dostępny w zakrystii po Mszy Św.
 9. W ostatnim czasie odszedł do wieczności Śp. Stanisław Kłak.

Komentarze są wyłączone.