V Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021

 1. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. chętnych zapraszamy do wspólnej modlitwy w duchu TAIZE.
 2. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach:
  Od poniedziałku do czwartku od godz. 17.00 do 18.00 mamy okazję do osobistej Adoracji Najśw. Sakramentu i w tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Droga Krzyżowa w piątki; po Mszy św. o godz. 8.30, o godz. 17.15 dla dzieci i o godz. 19.00 dla dorosłych i młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00.
  Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i będąc w stanie łaski uświęcającej możemy uzyskać odpust zupełny.
 3. Bóg Zapłać za składaną do skrzynek w przedniej części kościoła żywność oraz za ofiary składane do skarbon z napisem Jałmużna Postna, z których to darów Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla potrzebujących naszych parafian. Za wszelkie dobro świadczone przez Was, bardzo serdecznie dziękujemy.
 4. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza w tylnej części kościoła baranki z białej czekolady, kartki świąteczne, palmy oraz świece na stół wielkanocny.
 5. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem świętego papieża.
 6. W czwartek 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia. Zachęcamy gorąco do podjęcia się indywidualnie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz do modlitwy, aby każde życie było szanowane od momentu poczęcia, aż do naturalnej śmierci.
 7. Przyszła niedziela, to już Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. pobłogosławimy palmy.
 8. W ubiegły piątek Papież Franciszek zainaugurował Rok Rodziny, który potrwa do 26 czerwca 2022 roku. W naszej parafii w tym czasie, w każdą środę podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy modlić się za wszystkie rodziny naszej parafii, aby były Bogiem silne.
 9. Prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa w związku z panującą pandemią COVID 19.
 10. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela”
  i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 11. W miniony tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Teresa Kochel,
  śp. Marek Brocki.

Komentarze są wyłączone.