IV Niedziela Wielkiego Postu – 14.03.2021

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj – w II niedzielę miesiąca – na tacę, które przeznaczamy na bieżące inwestycje w naszej parafii.
  2. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach:
    Od poniedziałku do czwartku od godz. 17.00 do 18.00 mamy okazję do osobistej Adoracji Najśw. Sakramentu i w tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
    Droga Krzyżowa w piątki; po Mszy św. o godz. 8.30, o godz. 17.15 dla dzieci i o godz. 19.00 dla dorosłych i młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziel o godz. 17.00.
    Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i będąc w stanie łaski uświęcającej możemy uzyskać odpust zupełny.
  3. Bóg Zapłać za składaną do skrzynek w przedniej części kościoła żywność z dłuższym terminem ważności oraz za ofiary składane do skarbon z napisem Jałmużna Postna. Parafialny Zespół Caritas przygotuje z tej żywności i z ofiar paczki świąteczne dla potrzebujących naszych parafian. Za wszelkie dobro świadczone przez Was, bardzo serdecznie dziękujemy.
  4. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza w tylnej części kościoła baranki z białej czekolady, kartki świąteczne oraz świece na stół wielkanocny. Małe świece są po 6 zł, a duże po 16 zł.
  5. W piątek, 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Podczas każdej Mszy św. będziemy prosić św. Józefa o wstawiennictwo i orędownictwo za całą naszą parafią. Tego dnia możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy w duchu TAIZE.
  7. Prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa w związku z panującą pandemią COVID-19.
  8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela”
    i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
  9. W miniony tygodniu do wieczności odeszli:
    śp. Zbigniew Malinowski,
    śp. Jolanta Andersz,