Niedziela Palmowa – 28.03.2021

1. W związku z obowiązującymi restrykcjami informujemy, że jesteśmy zmuszeni do przestrzegania odpowiedniej ilości wiernych w kościele, dlatego przy wchodzeniu do świątyni będziemy liczeni, a gdy ta liczba będzie już odpowiednia, drzwi kościoła będą zamknięte. Będzie jednak można uczestniczyć w liturgii na zewnątrz kościoła (najlepiej od strony plebanii), a po zakończonej Mszy św. jeśli będzie taka wola, będzie można w kościele podejść do kapłana i poprosić o udzielenie Komunii św. Bardzo prosimy o życzliwość i wyrozumiałość wobec osób pilnujących porządku.

Uwaga! W Triduum Paschalnym i w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych w kościele będą mogły być obecne osoby, które będą posiadały wejściówki. Wejściówki można pobrać we wtorek 30 marca od godziny 17:00 do 19:00 w salce katechetyczne obok zakrystii.

2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00, na ostatnie już Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Od poniedziałku do środy włącznie od godz. 17.00 do 18.00 zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty.
  3. Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać w tym tygodniu do środy włącznie.
    Od czwartku do świąt kancelaria będzie nieczynna.
  4. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w bogatej i pięknej liturgii Świętego Triduum Paschalnego, które stanowi całość ze Świętami Zmartwychwstania Pańskiego. Jeśli nie możemy być w obecni w kościele to zapraszamy do uczestnictwa poprzez transmisję internetową na naszej stronie parafialnej. Porządek przedstawia się następująco:
    Wielki Czwartek – Pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa
    Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 19.00.
    Proponuję, by na czas Mszy św. (a może na całe Triduum) przygotować w domu ołtarzyk, postawić Krzyż, zapalić świece.
    A jak podziękować za dar Eucharystii, Komunii św.? Warto w tym dniu sięgnąć po pamiątkę I Komunii św. – obrazek, położyć go na stole obok ołtarzyka i dziękować Panu Jezusowi i za ten dzień kiedy przyszedł po raz pierwszy do Twojego serca i za to że zostawił się nam w Tabernakulum.
    A jak dziękować za dar kapłaństwa?
    Może masz w rodzinie kapłana, zakonnika? Może masz zaprzyjaźnioną osobę duchowną; swojego spowiednika, kierownika duchowego, może kolega z podwórka, ze „szkolnej ławy” wstąpił do seminarium? Wspomnij Go w tym dniu, pomódl się za niego. Prosimy także o modlitwę w naszej intencji.
    Wielki Piątek – Dzień męki i śmierci Pana Jezusa
    W tym dniu obowiązuje post ścisły!
    Ciemna Jutrznia o godz. 8.30
    Droga Krzyżowa o godz. 15.00.
    Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 19.00. Adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie zakończy się o 22.00.
    Może warto w tym dniu, zdjąć ze ścian (oczywiście nie na zawsze !!!) zawieszone krzyże i krzyżyki, odkurzyć, odświeżyć, a gdy będziesz uczestniczyć w Drodze Krzyżowej trzymać któryś z krzyżyków w swoich dłoniach? Na końcu modlitwy ucałować Go z wielką czcią.
    Wielka Sobota – Dzień ciszy, modlitwy i oczekiwania na Zmartwychwstanie
    Ciemna Jutrznia o godz. 8.30
    Po zakończonej Ciemnej Jutrzni Adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie do godz. 19.30.
    10.00 – 14.00 co pół godziny poświęcenie pokarmów na parkingu obok kościoła.
    Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 20.00.
    Zachęcam również, by wieczorem podczas liturgii z zapaloną świecą w dłoni, odnowić przyrzeczenia Chrztu św.
  5. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. jak w każdą niedzielę z Mszą św. o godz. 7.00; włącznie.
  6. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę, a ofiary składane w II Dzień Wielkanocy na tacę, przeznaczone są na Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Fakultet Teologiczny we Wrocławiu.
  7. Zarówno w I jak i w II dzień Świat Wielkanocnych, po zakończonej Mszy św. o 12.30, czyli ok. od 13.30 – 14.30 będzie możliwość przyjęcia w kościele Komunii św. przez te osoby, które będą w stanie łaski uświęcającej, a które uczestniczyły w Mszy św. transmitowanej przez media.
  8. Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wsparli ich działalność w czasie Wielkiego Postu poprzez złożoną ofiarę do skarbon, czy przyniesienie żywności. Podziękowanie kierowane jest także pod adresem P. Ryszarda Łużniaka za dostarczone ze swojej cukierni ciasta.
  9. Prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa w związku z panującą pandemią COVID-19.
  10. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela”
    i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
  11. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
    śp. Bożena Rakowiecka,
    śp. Krystyna Kubeczka,