V Niedziela Wielkanocna – 29.04.2018

 1. Dzisiaj przypada Dzień Męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. W obronie wiary i godności drugiego człowieka zginął co piąty kapłan. Pamiętajmy w naszych modlitwach o zamordowanych kapłanach.
 2. Od wtorku rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe, które odprawiać będziemy
  tak w dni powszednie jak i w niedziele o godz. 17.30.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – św. Piusa V, papieża,
  Wt. – św. Józefa, Rzemieślnika,
  Śr. – św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła,
  Czw – Uroczystość NMP Królowej Polski,
  Pt. – św. Floriana, męczennika.
 4. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej.
 5. W czwartek w Uroczystość NMP Królowej Polski Msze św. będą odprawiane w/g porządku niedzielnego. Prosimy, by oprócz dnia 2 – go maja, kiedy przypada Święto Flagi Narodowej, również na dzień, 3 – go maja, udekorować nasze domy flagami narodowymi i maryjnymi. W czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. W tym tygodniu przypada I – czwartek, I – piątek i I – sobota miesiąca. W piątek i sobotę Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30. Spowiedź w piątek od 8.00 do 8.30 i od 17.00 do 18.00. W sobotę kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną.
 7. Ks. Stanisław Orzechowski – Przewodnik Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę, po raz kolejny zaprasza w dniu 1 – go maja na majówkę na Ślężę. Szczegóły dostępne są na plakacie w gablocie parafialnej.
 8. W przyszłą niedzielę jako I – niedzielę miesiąca po Mszach św. Adoracja Najśw.Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 9. Wspólnota Krwi Chrystusa w dniu 20-go maja, organizuje wyjazd na odpust do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej i u P. Janiny Koper.
 10. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Kazimierz Przybycin,
  śp. Maria Lisiecka.

Komentarze są wyłączone.