IV Niedziela Wielkanocna – 22.04.2018

1. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach i prośmy Jezusa Dobrego Pasterza, aby powołał nowych robotników do pracy w swojej winnicy.
  2. Dzisiaj – z racji 22 dnia miesiąca, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Pon. – św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski,
    Wt. – św. Jerzego, męczennika,
    Śr. – św. Marka, Ewangelistę.
  4. W przyszłą niedzielę 29 kwietnia, przypada Dzień Męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. W obronie wiary i godności drugiego człowieka zginął co piąty kapłan. Pamiętajmy w naszych modlitwach o zamordowanych kapłanach.
  5. Ks. Stanisław Orzechowski – Przewodnik Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę, po raz kolejny zaprasza w dniu 1-go maja na majówkę na Ślężę. Szczegóły dostępne są na plakacie w gablocie parafialnej.
  6. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    śp. Jerzy Woźniak,
    śp. Józefa Jakubek,