V Niedziela Wielkanocna – 28.04.2024

 1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
  Pon. – Św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i doktora Kościoła, patronkę Europy.
  Czw. – Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
  Pt. – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
  Sob. – Św. Floriana, męczennika.
 2. Od najbliższej środy zapraszamy Nabożeństwa Majowe, które będziemy odprawiać zarówno w dni powszednie jak i w niedziele o godz. 17.30.
 3. W środę Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę Św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca Św., Ojczyzny, kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy Św. spotkanie w salce.
 4. W dniu 3 maja, w Uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski, Msze Św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Zachęcamy, aby na te dni udekorować nasze domy flagami narodowymi i maryjnymi. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
 5. W tym tygodniu przypada I. czwartek i I. piątek i I. sobota miesiąca.
 6. W czwartek Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 8.30 oraz na Mszę Św. o godz. 8.30., a następnie na spotkanie w salce.
 7. W sobotę w godzinach przedpołudniowych kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną chorych w domach.
 8. Dzisiaj wychodząc z kościoła, ofiarami składanymi do puszek możemy wesprzeć 24-letniego Jakuba, który idąc do kościoła na Mszę Św. został potrącony przez samochód, jest sparaliżowany i wymaga rehabilitacji. Więcej informacji na temat możliwości udzielenia pomocy Jakubowi znajdziemy na plakacie w gablocie parafialnej.
 9. Dom Kultury „Piast” przy ul. Rękodzielniczej 1 zaprasza w piątek o godz.16.00 na festyn z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wstęp wolny.
 10. W tym tygodniu nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Zdzisław Seniuk,
  Śp. Daniela Grzymek.

Komentarze są wyłączone.