V Niedziela Wielkanocna – 10.05.2020

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
 2. Przypominamy, że w naszym kościele może uczestniczyć w Mszach św. nadal ograniczona ilość osób. Dlatego prosimy, by do kościoła wchodzić głównym wejściem, a osoby pozostające na zewnątrz kościoła prosimy, by zachowały 2 – metrową odległość między sobą. Pozostających w domach zapraszamy do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach za pośrednictwem transmisji internetowej na naszej stronie parafialnej oraz za pośrednictwem telewizji kablowej „TELKA” na kanale TVK Info HD.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Śr. – N.M.P. z Fatimy.
  Czw. – św. Macieja, Apostoła.
  Sob. – św. Andrzeja Bobolę, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski.
 4. W środę po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy tegoroczne nabożeństwa fatimskie. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 5. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka, Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego prosi, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Do modlitwy w podanej intencji włączą się również – zgodnie z własną wiarą i tradycją – przedstawiciele rożnych religii, aby w ten sposób zjednoczyć całą ludzkość we wspólnym błaganiu o ustanie pandemii i przezwyciężenie jej konsekwencji. Zapraszamy naszych parafian do podjęcia wyżej wymienionej inicjatywy.
 6. W związku z epidemią koronawirusa przygotowanie narzeczonych do sakramentu małżeństwa w naszej Archidiecezji może być prowadzone przez komunikatory internetowe. Pełny cykl katechez przedślubnych rozpocznie się w dniu 11 maja br. Zapisy narzeczonych odbywają się poprzez formularz internetowy na stronie: www.archidiecezja.wroc.pl/narzeczeni
 7. W związku z wyjątkową sytuacją i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, rosnącym zapotrzebowaniem na krew w szpitalach, zwracamy się do wszystkich Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób o zgłaszanie się do Centrum Krwiodawstwa w celu oddania krwi. Centrum znajduje się we Wrocławiu przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9. Więcej informacji w gablocie parafialnej.
 8. Składamy serdeczne podziękowanie za składanie ofiar czy to indywidualnie czy to przelewem na konto parafialne, przeznaczone na utrzymanie i funkcjonowanie naszej parafii. Bóg Zapłać!
 9. W tym tygodniu do wieczności odszedł śp. Andrzej Goraj.

Komentarze są wyłączone.