Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023

1. Do środy włącznie mamy jeszcze okazję uczestniczyć w nabożeństwach majowych o godz. 17.30. Natomiast od czwartku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które będziemy odprawiać przez cały miesiąc czerwiec również o godz. 17.30.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Pon. – Najświętszą Maryję Pannę, Matkę Kościoła.
    Śr. – Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny.
    Czw. – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
    Sob. – Świętych męczenników Karola Lwangę i Towarzyszy.
  3. W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w salce katechetycznej.
  4. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 8.30. Spowiedź w piątek
    od godz. 17.00 do 18.00.
  5. W I. czwartek miesiąca Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do. 8.30 oraz na Mszę Św. o godz. 8.30. Natomiast na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszamy członków Liturgicznej Służby Ołtarza wraz z ich rodzicami.
  6. W sobotę w godzinach przedpołudniowych kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną chorych w domach.
  7. Informujemy, że próby dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w poniedziałek 29 maja na godz. 18.30 oraz w sobotę 3 czerwca na godz. 16.00.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. ministranci wraz z rodzicami będą rozprowadzać ciasta domowego wypieku.
  9. Bóg Zapłać za ofiary składane na przeprowadzane aktualnie remonty w naszej parafii. Słowa podziękowania kieruję również w stronę rodziców dzieci pierwszokomunijnych, którzy złożyli jako dar ołtarza ofiarę pieniężną i ten dar przeznaczamy także na uregulowanie należności za wykonywane prace.
  10. W przyszłą niedzielę, czyli w XVI. Święto Dziękczynienia, wychodząc z kościoła będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek przeznaczoną na Sanktuarium Opatrzności Bożej w Warszawie.
  11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
  12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
    Śp. Ryszard Olkowski,
    Śp. Barbara Heinich.