Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23.05.2021

 1. Wczoraj, dzisiaj i w najbliższą sobotę, dzieci klas III naszej parafii przystępują do I Komunii św. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, aby przez całe życie z wiarą i odwagą postępowały za Jezusem Chrystusem. Przypominamy, że z racji uroczystości komunijnych zostanie dzisiaj o godz. 16.30 odprawiona dodatkowa Msza św. dla osób nie związanych bezpośrednio z komuniami.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – NMP Matkę Kościoła.
  Czw. – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  Sob. – św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę.
 4. W środę przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach,
  aby żyjącym mamom Pan Bóg błogosławił, a zmarłe mamy przyjął do społeczności świętych.
 5. Już dzisiaj informujemy, że w oktawie Bożego Ciała, z soboty na niedzielę (z 5 na 6 – go czerwca) odbędzie się w naszej parafii całonocna Adoracja Najśw. Sakramentu. Od dzisiaj w zakrystii możemy zapisywać się na konkretną godzinę czuwania.
 6. Prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa w związku z panującą pandemią COVID 19.
 7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.

Komentarze są wyłączone.