Niedziela Trójcy Świętej – 30.05.2021

 1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej w kościele odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Bardzo prosimy o obecność.
 2. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa majowe, które odprawimy dziś i jutro o godz. 17.30, natomiast od wtorku rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiać będziemy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o 17.30.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – święto Nawiedzenia NMP.
  Wt. – św. Justyna, męczennika.
  Czw. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).
  Sob. – św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
 4. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja.
 5. W środę o godz. 17.00 w kościele spotkanie dla wszystkich ministrantów, lektorów i ceremoniarzy.
 6. W czwartek, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (w Boże Ciało), Msze św. w naszej parafii odprawione będą o godz. 7.00; 8.30; 10.00, 11.15, 12.30 i 18.00. Z racji sytuacji epidemicznej, również w tym roku nie będzie procesji z Najśw. Sakramentem do czterech ołtarzy, ale po Mszy św. o godz. 12.30 w kościele rozpocznie się Adoracja Najśw. Sakramentu, która trwać będzie do godz. 17.00. O 17.00 rozpocznie się uroczyste nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną wokół naszego kościoła.
 7. Od piątku trwać będzie oktawa Bożego Ciała, zapraszamy zatem na Msze św. wieczorne po których będą procesje eucharystyczne wokół kościoła połączone z nabożeństwem czerwcowym.
 8. W tym tygodniu przeżywać będziemy I – czwartek, I – piątek i I – sobotę miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 8.00 do 8.30 i od godz. 17.00 do 18.00. Z racji sytuacji epidemicznej kapłani nadal w I sobotę nie odwiedzają chorych, natomiast jeżeli jest zagrożenie życia to zawsze prosimy o kontakt.
 9. W sobotę o godz. 16.00 ks. biskup Andrzej Siemieniewski udzieli młodzieży naszej parafii Sakramentu Bierzmowania, prosimy o modlitwę za tych młodych, aby przez całe życie pozostali wierni Chrystusowi i Kościołowi Świętemu.
 10. Z soboty na niedzielę odbędzie się w naszej parafii całonocne czuwanie przed Najśw. Sakramentem. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.00. O godz. 21.00 zapraszamy na nabożeństwo Uwielbienia, po zakończeniu którego do godz. 7.00 rano będzie Adoracja w ciszy. Zapraszamy do udziału w tym czuwaniu, niech nasz udział w tym wydarzeniu będzie wyrazem naszej wiary w obecność Pana Jezusa pod postacią chleba.
 11. Prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa w związku z panującą pandemią COVID 19.
 12. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 13. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Jan Hajdamowicz,
  śp. Stanisława Gontarz.

Komentarze są wyłączone.