Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 20.05.2018

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które odprawiamy do czwartku włącznie o godz. 17.30.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Wt. – św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę,
  Śr. – św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika,
  Czw. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało,
  Pt. – św. Justyna, męczennika.
 3. We wtorek o godz. 18.30 spotkanie kręgu biblijnego w salce, a po Mszy św. zapraszamy także wszystkich ministrantów i lektorów wraz z rodzicami na spotkanie. Bardzo prosimy o obecność.
 4. W Boże Ciało w naszym kościele, Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, ok. 12.00 – bezpośrednio po zakończonej procesji i o godz. 18.00. Procesja Bożego Ciała w tym roku, rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 w kościele św. Jadwigi na Kozanowie, następnie przejdzie ulicami Kozanowa i Pilczyc i zakończy się Mszą św. w naszym Kościele.
  Bardzo prosimy zabrać na procesję chorągwie i sztandary. Zapraszamy dzieci I komunijne w odświętnych strojach, dziewczynki do sypania kwiatków i oczywiście wszystkich ministrantów i lektorów.
  Nasza parafia przygotowuje dwa ołtarze, jeden przy ul. Dokerskiej 32, a drugi na wysokości ul. Gwareckiej i Sielskiej. Bardzo prosimy, by osoby mieszkające w pobliżu umiejscowienia ołtarzy, czynnie zaangażowali się w ich wykonanie. Udekorujmy na ten dzień także okna naszych mieszkań. Niech nasz udział w procesji będzie wyrazem głębokiej wiary i zaproszenia Chrystusa w przestrzeń naszego codziennego życia.
 5. Ksiądz abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski zaprasza na Koncert Uwielbienia „W Niebo Głosy”, który odbędzie się w Boże Ciało, na placu Wolności o godz. 19.00. Koncert będzie okazją, aby doświadczyć radości bycia razem przed Bogiem, rozbudzić wiarę i uwielbić Boga za Jego obecność pośród nas oraz za dar Eucharystii.
 6. W tym tygodniu przypada I – piątek i I – sobota miesiąca. W piątek i sobotę Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30.
  Spowiedź w piątek od godz. 8.00 do 8.30 i od 17.00 do 18.00.
  Od piątku trwać będzie także oktawa Bożego Ciała, zapraszamy więc na nabożeństwo czerwcowe i procesje eucharystyczne wokół kościoła o godz. 17.30.
 7. W przyszłą niedzielę jako I – niedzielę miesiąca po Mszach św. Adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Również w przyszłą niedzielę w całej Polsce przeżywać będziemy po raz XI Święto Dziękczynienia za opiekę Opatrzności Bożej nad naszą Ojczyzną. Z tej okazji po Mszach św. będziemy mogli złożyć do puszek swój dar materialny na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

Komentarze są wyłączone.