Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018

 1. Dzisiaj dzieci klas III naszej parafii przystępują do I Komunii św. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, aby przez całe życie z wiarą i odwagą postępowały za Jezusem Chrystusem.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – NMP Matkę Kościoła,
  Wt. – św. Ritę, zakonnicę,
  Czw. – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  Sob. – św. Filipa Nereusza, kapłana.
 4. We wtorek – z racji 22 dnia miesiąca, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 5. W sobotę 26 maja przypada Dzień Matki. W tym dniu pamiętajmy o naszych mamach, prośmy aby żyjącym mamom Pan Bóg błogosławił, a zmarłe mamy aby przyjął do społeczności świętych.
 6. W przyszłą niedzielę 27 maja podczas Mszy św. o godz.11.15 przeżywać będziemy Uroczystość Rocznicy I Komunii Św. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców będzie w piątek o godz. 17.00.
 7. Ksiądz abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski i Archidiecezja Wrocławska, we współpracy z Fundacją „Młodzi Młodym” oraz katolickimi wspólnotami Wrocławia zapraszają na Koncert Uwielbienia „W Niebo głosy”. Tegoroczna edycja odbędzie się w Boże Ciało, 31 maja, na placu Wolności o godz. 19.00. Koncert będzie okazją, aby doświadczyć radości bycia razem przed Bogiem, rozbudzić wiarę i uwielbić Boga za Jego obecność pośród nas oraz za dar Eucharystii. Więcej informacji o koncercie na plakacie w gablocie i na ulotkach informacyjnych wyłożonych na stolikach z tyłu kościoła.
 8. Wspólnie z parafią św. Jadwigi na Kozanowie, zapraszamy członków Żywego Różańca na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w sobotę, 2 czerwca br. Wyjazd o godz. 6.30. Koszt 40 zł. Zapisy pod numerem telefonu 516 770 234. Szczegółowe informacje u ks. proboszcza.
 9. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Stanisław Kot,
  śp. Ferdynand Szymanowski,
  śp. Henryk Górniak.

Komentarze są wyłączone.