Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela 11 – 16.04.2016

santiagodecompostela

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce parafialnej do Fatimy oraz Saniago de Compostela, która odbędzie się w dniach 11 – 16 kwietnia 2016. Pielgrzymka potrwa 6 dni, podczas których odwiedzimy: Fatimę, Valinhos, Aljustrel, Lizbonę, Nazare, Santiago de Compostela oraz Porto.

Dzień 1
Wyjazd autokarem/busem z Wrocławia o godz. 4:00, przejazd przez Kalisz (godz. 6:30), Łódź (godz. 8:30). Przejazd na lotnisko Warszawa Modlin wylot o godz. 13:10 do Lizbony. Przejazd do Fatimy, zakwaterowanie, obiadokolacja. Wieczorny udział w różańcu i procesji ze świecami, nocleg.

Dzień 2
Śniadanie, Msza św. Zwiedzanie Sanktuarium Fatimskiego – kaplica Objawień, stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie, Bazylika Matki Bożej Różańcowej, Kościół Nowy – Świętej Trójcy. Następnie zwiedzenie miejsc związanych z życiem Pastuszków. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do Valinhos, miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka, Hiacynty i Łucji. Wieczorem udział w nabożeństwie różańcowym i procesji. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie, Msza św., przejazd do Lizbony, zwiedzanie: dzielnica Belem z pięknym klasztorem Hieronimitów, Pomnik Odkrywców, którzy z Lizbony wyruszali na podbój Nowego Świata, Katedra Se, kościół Św. Antoniego Padewskiego – stojący w miejscu domu narodzin Świętego, zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama. Po południu wyjazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej oraz starego Sanktuarium Maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na pięknej plaży. Powrót do Fatimy, obiadokolacja i udział w wieczornych nabożeństwach.

Dzień 4
Śniadanie, przejazd do Santiago de Compostela, zwiedzanie jednego z najstarszych po Jerozolimie i Rzymie ośrodków pielgrzymkowych chrześcijaństwa. Katedra z grobem św. Jakuba Większego Apostoła, Msza św., następnie spacer malowniczymi uliczkami miasta. Po południu wizyta w winnicy, zapoznanie się z procesem produkcji win oraz degustacja wina z regionu Rias Baixas. Obiadokolacja i nocleg

Dzień 5
Śniadanie. Przejazd do Porto – miasta słynącego ze wspaniałych win. Praca de Liberdade z pomnikiem Piotra IV, Ratusz Miejski, Dworzec Sao Bento, Katedra Se, Kościół św. Franciszka z niezwykłym wyposażeniem wnętrza, Ribeira (nadbrzeże rzeki Douro). Następnie zwiedzanie magazynów wina porto połączone z degustacją i omówieniem procesu produkcji. Następnie przejazd do Fatimy – pożegnalna Msza św. i wspólna kolacja. Wyjazd na lotnisko w Lizbonie, wylot do Polski o godz. 01:15 w nocy.

Dzień 6
Przylot do Warszawy o godz. 06:10, przejazd autobusem do Łodzi, Kalisza i Wrocławia. Zakończenie pielgrzymki.

Cena: 2 490 zł/os.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem na trasie Warszawa Modlin – Lizbona – Warszawa Okęcie, z bagażem podręcznym do 10 kg, rozmiar 42x32x25,
 • dojazd i powrót autokarem/busem na lotnisko w Warszawie,
 • 4 noclegi w hotelach*** w pokojach 2/3-osobowych,
 • 4 śniadania i 5 obiadokolacji,
 • transport autokarem na miejscu,
 • opiekę duchową kapłana,
 • opiekę pilota wycieczek,
 • ubezpieczenie Signal Iduna Standard KL (do 10 000 Euro) i NNW (do 15 000zł).

Cena nie zawiera:

 • lokalnych przewodników, wstępów do zwiedzanych obiektów, słuchawek podczas zwiedzania. Na realizację programu należy przeznaczyć: 80Euro/os.
 • ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 60 Euro,
 • dopłaty do bagażu głównego (duża walizka) do 15 kg na trasie do Lizbony oraz na lot powrotny do Warszawy do 23 kg, kwota dopłaty: 300 zł/ w obie strony za 1 bagaż.

misjatravel

Biuro Podróży Misja Travel, ul. Strzelecka 34/10, 61-846 Poznań
tel.: +48 796 000 190, biuro@misjatravel.pl, www.misjatravel.pl
NIP: 9111856571, REGON: 021409164

Komentarze są wyłączone.