XXXII Niedziela zwykła – 08.11.2015

1. Mszę św. zakończymy dzisiaj Adoracją Najświętszego Sakramentu.
  2. W dniu dzisiejszym wychodząc z kościoła, mamy okazję wesprzeć swoimi ofiarami chrześcijan prześladowanych w Syrii. Serdeczne Bóg Zapłać za złożone ofiary.
  3. Bóg zapłać również, za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które przeznaczone są na bieżące inwestycje w naszej parafii – tym razem na pokrycie kosztów wywozu śmieci z naszego cmentarza. Za październik i listopad mamy do zapłaty 2.290 zł.
  4. W tym tygodniu wspominamy:
    Pon. – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
    Wt. – Św. Leona Wielkiego, papieża,
    Śr. – Św. Marcina z Tours, biskupa. Święto Niepodległości,
    Czw. – Św. Jozafata, biskupa i męczennika,
    Pt – Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
  5. We środę Msze św. o godz. 7.00, 8.30 i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 8.30, będziemy Panu Bogu polecać naszą umiłowaną Ojczyznę, jak również modlić się będziemy w intencji Solenizanta – Ks. Marcina.
  6. Od poniedziałku do soboty, o godz.17.30 modlimy się za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Plan modlitw na bieżący tydzień przedstawia się następująco:
    • Poniedziałek – 9.11. – ul. Mączna, Paniowicka, Sielska, Gosławicka, Szklarska, Bednarska, Warciańska,
    • Wtorek – 10.11. – ul. Murarska, Ignuta, Koszykarska,
    • Środa – 11.11. – ul. Kozanowska,
    • Czwartek – 12.11. – ul. Hutnicza, Lotnicza,
    • Piątek – 13.11. – ul. Pilczycka,
    • Sobota – 14.11. – ul. Gwarecka.
  7. Grupa I dzieci przygotowujących się do I Komunii św., będzie miała kolejne spotkanie w poniedziałek o 18.30 w kościele.
  8. Zapraszamy dzieci i młodzież na spotkanie scholi parafialnej w piątek o godz. 17.00.
  9. W sobotę Mszą św. o godz. 15.00, wspólnota „Wiara i Światło” skupiająca osoby niepełnosprawne, rozpocznie swoje spotkanie, a po Mszy św. w salce wspólna agapa.
  10. W przyszłą niedzielę, ofiary składane na tacę, decyzją Konferencji Episkopatu Polski, przeznaczone są na organizację Światowych Dni Młodzieży w Polsce, a po Mszach św. nasz Parafialny Zespół Caritas, rozprowadzać będzie „Rogale Świętomarcinskie”, z których dochód przeznaczony będzie na pomoc chorym i ubogim z naszej parafii.
  11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
    śp. Jadwiga Mackiewicz,
    śp. Andrzej Biernacki.